Cпецпроекты

Не «Сутінками» єдиними: 9 кращих ролей Роберта Паттінсона


0 373 1

Нещодавно стало відомо, що Роберт Паттінсон зіграє Бетмена в картині, яка вийде у 2021 році. Поки ви звикаєте до цієї думки, розповідаємо про кращі та найбільш згадувані ролі актора.

2004 — «Перстень Нібелунгів»,  Гізельхер

Ні, першими були не «Сутінки». Роберт розпочав кар’єру з другорядного персонажа зі складновимовним іменем. Старт був непоганим — принаймні, Паттінсона потім почали запрошувати на різні ролі, а це вже успіх.

2005 — «Гаррі Поттер та Келих вогню», Седрік Діггорі

Паттінсон зіграв студента Пуффендуя, який є суперником Гаррі не лише в Турнірі трьох чаклунів, але й у справах амурних — обидва закохані в одну і ту ж дівчину (яка обирає Седріка). Щоправда, на цьому роль чарівника у Роберта завершується — Діггорі вбиває Волдеморт. Пізніше Седрік з’являється хіба що у спогадах та снах Гаррі.

2008, 2009, 2010, 2011, 2012 — «Сутінки», Едвард Каллен

Та сама сага, що зробила Паттінсона мегапопулярним, і не тільки серед 13-річних дівчаток. Хоча останні як раз любили блідого аристократичного Едварда більше за все, бо він явно відрізнявся від їхніх тупуватих однокласників. Роль вампіра, що закохується у просту смертну та готовий на все заради неї, принесла Паттінсону тонни хейта та любові. Його й досі багато хто інакше як Едвардом не називає.

2008 — «Відголоски минулого», Сальвадор Далі

Паттінсон зіграв ні багато ні мало самого гуру сюрреалізма Сальвадора Далі. Ще юний живописець знайомиться із Федеріко Лоркою та Луісом Бунюелем і мріє стати всесвітньо відомим художником. Фільм варто подивитися хоча б заради зруйнування образу Роберта-Едварда (хоча, може, вам здаватиметься, що Каллен просто відпустив волосся та довгі закручені вуса).

2010 — «Пам’ятай мене», Тайлер Хокінс

Фільм, до якого були не надто прихильні критики, але глядачам все сподобалося. Паттінсон знову зіграв студента — цього разу звичайного, а не зі школи чарівництва. У Тайлера складні стосунки з рідними і зі світом взагалі, але його витягає з екзистенційної кризи Еллі — дівчина, з якою він закрутив роман, щоби помститися її батькові. У фіналі — СПОЙЛЕР — Хокінс опиняється в одній з веж-близнюків. На календарі — 11 вересня 2001 року. А що було далі, ви й самі розумієте.

2011 — «Води слонам», Якоб

Режисери полюбили Паттінсона в образі вічного студента. «Води слонам» не є виключенням — тут Роберт перевтілився у Якоба, молодого ветеринара, що переїхав зі Сполучених Штатів до Польщі. Надворі — часи Великої депресії, і Якоб від безнадійності влаштовується ветеринаром до цирку братів Бензині, попутно закохуючись у дружину власника цирку. А чим це закінчується — подивіться вже самі, не розкриватимемо всіх таємниць.

2012 — «Космополіс», Ерік Пекер

Фільм від Кроненберга про добу з життя мільярдера, за яку він втрачає все набуте. Картина вийшла напрочуд суперечливою і для критиків, і для глядачів, однак не згадати ми її не могли. На роль Еріка спочатку претендував Колін Фаррел, але він в останній момент надав перевагу іншому проекту.

2014 — «Зоряна мапа», Джером Фонтана

Ще одна картина Кроненберга з Паттінсоном. Тут актор зіграв другорядного персонажа, що пише сценарій, спить і бачить себе відомим голівудським актором, але змушений бути лише водієм лімузину. Не найвідоміша роль у кар’єрі Роберта, однак гідна. Фільм, до речі, названий французьким виданням  Cahiers du Cinema одним з кращих у 2014.

2017 — «Гарні часи», Коні

Нарешті не роль звичайного студента. У кримінальній драмі Паттінсон зіграв грабіжника банку, що намагається уникнути проблем і врятувати рідного брата з розумовими відхиленнями. Після виходу картини в американських ЗМІ роль Коні називали кращою за всю акторську кар’єру Роберта.

Подписывайтесь на нас в Facebook

Написать комментарий

Такой e-mail уже зарегистрирован. Воспользуйтесь формой входа или введите другой.

Вы ввели некорректные логин или пароль

Извините, для комментирования необходимо войти.

Сообщить об опечатке

Текст, который будет отправлен нашим редакторам: