Спецпроєкти

Не “Сутінками” єдиними: 9 кращих ролей Роберта Паттінсона


Нещодавно стало відомо, що Роберт Паттінсон зіграє Бетмена в картині, яка вийде у 2021 році. Поки ви звикаєте до цієї думки, розповідаємо про кращі та найбільш згадувані ролі актора.

2004 – “Перстень Нібелунгів”,  Гізельхер

Ні, першими були не “Сутінки”. Роберт розпочав кар’єру з другорядного персонажа зі складновимовним іменем. Старт був непоганим – принаймні, Паттінсона потім почали запрошувати на різні ролі, а це вже успіх.

2005 – “Гаррі Поттер та Келих вогню”, Седрік Діггорі

Паттінсон зіграв студента Пуффендуя, який є суперником Гаррі не лише в Турнірі трьох чаклунів, але й у справах амурних – обидва закохані в одну і ту ж дівчину (яка обирає Седріка). Щоправда, на цьому роль чарівника у Роберта завершується – Діггорі вбиває Волдеморт. Пізніше Седрік з’являється хіба що у спогадах та снах Гаррі.

2008, 2009, 2010, 2011, 2012 – “Сутінки”, Едвард Каллен

Та сама сага, що зробила Паттінсона мегапопулярним, і не тільки серед 13-річних дівчаток. Хоча останні як раз любили блідого аристократичного Едварда більше за все, бо він явно відрізнявся від їхніх тупуватих однокласників. Роль вампіра, що закохується у просту смертну та готовий на все заради неї, принесла Паттінсону тонни хейта та любові. Його й досі багато хто інакше як Едвардом не називає.

2008 – “Відголоски минулого”, Сальвадор Далі

Паттінсон зіграв ні багато ні мало самого гуру сюрреалізма Сальвадора Далі. Ще юний живописець знайомиться із Федеріко Лоркою та Луісом Бунюелем і мріє стати всесвітньо відомим художником. Фільм варто подивитися хоча б заради зруйнування образу Роберта-Едварда (хоча, може, вам здаватиметься, що Каллен просто відпустив волосся та довгі закручені вуса).

2010 – “Пам’ятай мене”, Тайлер Хокінс

Фільм, до якого були не надто прихильні критики, але глядачам все сподобалося. Паттінсон знову зіграв студента – цього разу звичайного, а не зі школи чарівництва. У Тайлера складні стосунки з рідними і зі світом взагалі, але його витягає з екзистенційної кризи Еллі – дівчина, з якою він закрутив роман, щоби помститися її батькові. У фіналі – СПОЙЛЕР – Хокінс опиняється в одній з веж-близнюків. На календарі – 11 вересня 2001 року. А що було далі, ви й самі розумієте.

2011 – “Води слонам”, Якоб

Режисери полюбили Паттінсона в образі вічного студента. “Води слонам” не є виключенням – тут Роберт перевтілився у Якоба, молодого ветеринара, що переїхав зі Сполучених Штатів до Польщі. Надворі – часи Великої депресії, і Якоб від безнадійності влаштовується ветеринаром до цирку братів Бензині, попутно закохуючись у дружину власника цирку. А чим це закінчується – подивіться вже самі, не розкриватимемо всіх таємниць.

2012 – “Космополіс”, Ерік Пекер

Фільм від Кроненберга про добу з життя мільярдера, за яку він втрачає все набуте. Картина вийшла напрочуд суперечливою і для критиків, і для глядачів, однак не згадати ми її не могли. На роль Еріка спочатку претендував Колін Фаррел, але він в останній момент надав перевагу іншому проекту.

2014 – “Зоряна мапа”, Джером Фонтана

Ще одна картина Кроненберга з Паттінсоном. Тут актор зіграв другорядного персонажа, що пише сценарій, спить і бачить себе відомим голівудським актором, але змушений бути лише водієм лімузину. Не найвідоміша роль у кар’єрі Роберта, однак гідна. Фільм, до речі, названий французьким виданням  Cahiers du Cinema одним з кращих у 2014.

2017 – “Гарні часи”, Коні

Нарешті не роль звичайного студента. У кримінальній драмі Паттінсон зіграв грабіжника банку, що намагається уникнути проблем і врятувати рідного брата з розумовими відхиленнями. Після виходу картини в американських ЗМІ роль Коні називали кращою за всю акторську кар’єру Роберта.

#bit.ua
Читайте нас у
Telegram
Ми в Телеграмі
підписуйтесь