Спецпроєкти

5 (надійних) фраз-відмовок, щоб звалити з вечірки, яка не до душі


Не завжди ми опиняємося там, де нам хочеться бути. Трапляється, що вечір якоїсь із п’ятниць складається сам по собі: ви втомлений/а йдете додому, випадково бачите сторіз друзів, які тусуються у вашому улюбленому закладі, мчете чимдуж туди і проводите незабутній час. Якщо хочеться, у барі “доганяєтеся” з тими ж людьми, щоб уранці опинитися вдома в ліжечку і півдня спати без будь-яких докорів сумління.

Але частіше картинка нашої дійсності менш яскрава. Погодьтеся, (останнім часом) тусуватися вам хочеться все менше. Іноді думка про великі компанії і «потреби» в спілкуванні тисне настільки, що ви швидше виберете ігнор будь-яких пропозицій, ніж згоду на нову тусовку.

Коли ви потрапляєте туди, де не хотіли б бути у цей момент, потрібно звалювати. Перед цим, звичайно, треба усе пояснити. Така наша соціальна культура – щоб нікого не образити (якщо ви не прямолінійна людина), потрібен особливий підхід. У народі такі «підходи» називають прямо: відмовки, або ж “відмазки”. Зараз ми вам допоможемо швидко звалити з вечірки яка не до душі – вибирайте відмовку, яка вам подобається найбільше (і яка найближча до реальності), і вже через півгодини ви будете читати улюблену книгу в затишному містечку чи дивитись якийсь нетфліксівський серіал. Або просто спати.

У мене народжує кішка (перекладання відповідальності за рішення звалити на непередбачувані події)

Міміка обличчя: здивування, поспішна активність у смартфоні з фразою «чорт, чому саме зараз» – увагу ви привернули. Сумний зітхання з фразою «Друзі, потрібно валити, у мене кішка народжує»: вони з розумінням побажають удачі, ви домовитеся зустрітися на тижні, за хвилину вашевнутрішнє “я” уже на радощах від шляху додому. Забудьте про совість, вона вам тут зовсім не потрібна. Якщо потім будуть питати за кошенят, скажіть, що уже всіх роздали.

Завтра приїжджає бабуся, потрібно виспатися (перекладання відповідальності за рішення піти на більш відповідальні речі)

Ви спокійно допиваєте перший (і останній бурбон) і просите розрахуватися.З’являються здивовані погляди оточення і очікувані запитання «ти що, вже все?». У відповідь говорите щось типу «Мені дуже хотілося б залишитися, але …» Для повноти ефекту додайте емоцій – «давно її не бачив / ла», «ех, сімейна метушня», «вони вперше в місті» та інші прикольчики, про які знають усі. Плюс цього способу – у наступні дні ніхто турбувати точно не буде, а якщо запитають, як все пройшло – скажіть, що повели її в театр і вона була в захваті (попередньо подивіться, що зараз на сцені ставлять).

Я тільки півгодини, потім у мене інші плани (перекладання відповідальності за рішення звалити на почуття поваги інших на особисте життя)

Навіть якщо ваше інтимне (або ж просто особисте) життя – повна пустеля, всередині – серце зі скла, завжди є спосіб збрехати про «побаченні в тіндері». До того ж ви отримаєте мільйон порад, що варто / чого не варто робити, може хтось навіть презерватив в кишеню покладе для надійності. Є ймовірність, що реакція оточення буде не такою позитивною, як хотілося б, але більшість підтримає ваші прагнення нарешті стати щасливим/ою. Наступного дня розкажіть, що дівчина/хлопець так собі і «нічого не було».

Господи, я забув/ла вимкнути газ! (Перекладання відповідальності за рішення звалити на речі, які не можна вирішити на відстані)

У цій ситуації (яка трохи схожа на першу) ніхто навіть не питатиме. Ви можете просто вибігти із закладу з криком «у мене будинок зараз вибухне», а потім написати «експлейнер» комусь із оточення. Коли будете вдома і «все вирішите», відзвітуйте, що все добре, але повертатись не будете – з інших (наприклад, робочих) причин. Тут вже можна говорити все, що завгодно – ніхто насправді вже не сподівається, що ви знову прилетите на вечірку.

Я втомився/ла і хочу додому, поки (перекладання відповідальності за рішення звалити свій фізичний стан)

Прямолінійніше сказати «я не хочу зараз з вами тусити», але вмикати у собі втомлений офісний планктон і весь час засинати не потрібно – ви тепер постійно в такому стані. Це у “тих, хто вижив” і «тих, хто зміг дістатися до бару». Насправді не дуже надійний спосіб звалити, адже кругом – такі ж втомлені від життя люди. Якщо ви не один/одна –, можливо, хтось вас підтримає розділить ціну за таксі?

Бонус: сказати прямо. Всі здивуються такій сміливості, тому ображатись не будуть. А ви зі спокійною душею підете туди, куди вам хочеться – навіть якщо це інша вечірка з більш приємними для вас людьми.

#bit.ua
Читайте нас у
Telegram
Ми в Телеграмі
підписуйтесь