Спецпроєкти

Як перестати матюкатися? 9 простих порад


В Україну остаточно прийшла літня погода, а це значить, що зовсім скоро соцмережі наповнять гнівними постами, що спека вже набридла. Дійсно, важко підібрати цензурні вислови, щоб виразити свою неприязнь до спеки в +30 градусів. Але віримо, що це можливо.

Ми ще не знайшли відповідь на питання «Навіщо перестати матюкатися?», зате вже подумали, як це зробити.

Заведи дитину

Якщо ти ментально і фінансово дійшов до цього етапу, то припинити вживати дурниці тобі не складе труднощів. Пам’ятаєш ж, як вправно матюкався в 5 років, а тепер соромно за таку поведінку? І ще буде соромно, якщо на дитячому майданчику хтось скаже: «Який милий малюк», – а дитина у відповідь «нагне» матюків. Можна, звичайно, прикинутися, що це не твоя дитина, але потім можуть бути проблеми з законом.

Батьки шукають відповіді на питання набагато складніше, ніж «Як перестати матюкатися?». Бо, як говорили наші бабусі, «в будь-якій ситуації – роби дитинку». До того ж є варіант простіше – взяти малюка у друзів, які їдуть у відпустку.

Якщо тест показав заповітні дві смужки, то рішення про нового члена сім’ї може стати рятівним колом у деяких ситуаціях:

– Ти що, сказав «бл*ть»?
– А ми дитину чекаємо!

«Бабуся завжди поруч»

Уяви, що говориш всі ці слова прямо на вухо власній бабусі. Вона, звичайно, може бути, і звикла чути щось подібне від діда, але у них свої залізні відносини, багаторічний досвід і мистецтво компромісу, безумовна любов. А ти тут зі своїми матюками без контексту корчиш з себе чорти-що. Не таким же тебе вони виховували, правда? Не засмучуй бабусю.

Поміняй оточення

Братва, зрозуміло, завжди буде понад усе. Але якщо все ваше «братство» давно перетворилося на ексцентричні пиятики, на яких ви «під ослаблену краватку» злобно пліткуєте про все підряд, варто серйозно задуматися: а чи варто таке підтримувати? Може, саме сьогодні той день, коли розумієш «А чого я тупцюю на місці, я ж гідний кращого? Я можу бути кращою людиною вже сьогодні».

Адже кращі люди не матюкаються. Приміром, за даними моніторингу соціальних мереж Ілона Маска, він жодного разу не вжив «*ля».

Почни, зрештою, читати книжки

Так-так, ми в курсі про всі ці відмазки «я читаю відразу кілька книг», «зараз не до цього, багато роботи» і який-небудь нон-фікшн, куплений через красиву обкладинку і зарозумілу назву. Це не читання. Приділяй цьому хоча б годину (півгодини) перед сном й зранку — і побачиш, як з тебе полізуть нові слова і вирази. Можливо, «ї*атися» ти не заміниш «зляганням», але, може, це і на краще.

До тебе будуть більш дбайливо ставитися в метро, якщо ти з книжкою, і як результат – менший ризик виматюкатися за забруднені білі «філи». Якщо ти зачепиш когось у барі з книжкою, то отримаєш тільки загрозливий погляд у відповідь, а не кастетом по тім’ячку. Ну і в автобусі, коли пенсіонерка черговий раз буде розповідати, що ти повія, то побачивши книгу, відзначить: «Начитана шалашовка», – а це точно тебе розсмішить, і ніяких матів у відповідь не з’явиться у свідомості.

Побийся об заклад на великі гроші

Як казав Джордж Карлінг, «все дуже просто – ви або хочете або ні», нарікаючи на збільшення мотиваційних відео, мотиваційних постів в соцмережах, мотиваційних текстів у ЗМІ, мотиваційних плакатів на вулицях. Але якщо ти не віриш старому доброму Карлингу і готовий купити квиток на семінар Тоні Роббінса, то ефективніше буде з кимось посперечатися на ще більші гроші. Так твоїми грошима розпоряджатиметься не якийсь Вася з Колорадо, а кореш Василь з Чернівців.

На інтерес сперечатися банально, а на смерть – нерозумно. Що писати на пам’ятнику твоїм близьким? «Народився і помер з матом»? Тому вибирай варіант «великі гроші». Наприклад, на новий айфон, нехай і найдешевший. Залишилося тільки знайти людину, яка купить тобі айфон за те, що ти перестав матюкатися.

Сходи до бабки

Зупинки рясніють оголошеннями про різних знахарок, відьом і відунів, але через твою зневагу вони сидять без роботи. Їм доводиться працювати на звичайних роботах або, що ще гірше, йти на «Битву екстрасенсів». А вони могли б взяти з тебе гроші, дати якісь настоянки, пошептати і заговорити.

Здоровий глузд підказує, що ці дії безумні, але за витрачені гроші тобі стане прикро і за допомогою аутотренінгу можна себе накрутити, що у тебе нудота від матів – привіт Берджессу!

Знайди дуже матюкливу людину і зрозумій, яка це гидота

Сергій Шнуров весело матюкається під драйвову музику, а Лесь Подерв’янський читає божественні монологи. Але ти навіть не Роман Скорпіон, щоб очікувати підвищену суспільну увагу на свої перформанси. Тому якщо поспостерігати за дебатами осіб без певного місця проживання на вулиці, то стане ясніше, як ти виглядаєш з боку.

Кожен з нас хотів так красиво говорити, як сержант Хартман з «Суцільнометалевої оболонки» в перекладі Гобліна, але виходить, як у тієї беззубої бабки, яка матюкається на зупинці.

За кожен мат клади круглу суму до каси

Будь-який HR скаже, що стимульований співробітник – успішний співробітник. Стимули можуть бути найрізнішими, але перший, який приходить в голову, – гроші. Розкажи колегам, що за кожен мат готовий платити 50 грн, і вони тебе стануть слухати уважніше СБУ. Тільки будь готовий до кнопок на стільці, установки майнінгових сервісів на комп’ютер і крадіжки своїх кабачків з холодильника, щоб хоч якось тебе спровокувати.

Бонус: зрозуміти і пробачити

Кинути матюкатися, звичайно, хороша ідея. Але тут приходять вже 20-і правки від клієнта, попереду тебе людина вперше бачить банкомат, а кава смердить екскрементами таргана. Коли тебе просять зробити нахил тексту на 2 градуси правіше, а колір фону зробити прозорішим не на 14%, а на 16%, то стрес може взяти верх. І єдине вірне рішення, коли нерви на межі, вийти в окрему кімнату і там від душі відлаятися, видихнути, а потім повернутися і, зберігаючи холоднокровність, відповісти на зауваження професійно, не проявляючи емоцій: «Звичайно, без проблем, дякую, що помітили, кину через 10 хв)».

І це не єдина ситуація, коли мат може врятувати Землю.

Хто вас вчив водити?

Як цензурно висловити здивування, коли цей персиковий «Матіз» перебудовується без поворотів, рухаючись зі швидкістю в 35 км/год? Якщо відразу ж не випустити пар, то це обурення буде виїдати зсередини, відволікати увагу і навіть може спровокувати порушення ПДР. Адже клаксон авто такий монотонний, а за допомогою мови можна висловити спектр водійських емоцій ширше.

Ремонт свідомості

Хто займався ремонтом будинку і не матюкався, той займався ремонтом уві сні. Мохаммед Алі говорив: «Impossible is nothing». Але йому не говорили, що неможливо вдарити себе молотком по пальцю і не зронити кілька міцних слів. А коли ви виносите будівельне сміття, а пакет рветься, і весь поверх опиняється в тумані, то можна кричати на весь голос, все одно сусіди не розглянуть в око лайливого сусіда.

З пісні слів не викинути

Також не можна пропускати мати в піснях. Якими б кастрованими виглядали гуморески гурту «Сектор Газа»?

«Полюбила хлопця я,
Так виявився без кхм.
Так кхм ж мені без кхм,
Коли кхм до кхм!»

Ні, не ми це придумали і не нам це скасовувати.

Є речі на порядок вище

Немає нічого краще зібратися з друзями на кухоньці, де вже не діють ніякі фруструючі правила, немає обмежень ні у гуморі, ні у мові, можна не стежити за собою і повністю розслабитися. Ось тут ми живі по-справжньому і показуємо свою сутність, відкинувши брехливі личини і переставши ховати сльози від сторонніх.

З людьми, яких знаєш багато років, можна відключити всі цензурні фільтри і виражати емоції у чистому вигляді. Якщо друг розповідає щось захоплююче, то це «ох***о» (римується з «незкінченно». – ред.), а якщо говорить про капость колеги на кухні, то це «п****ць» (римується з «кінець». – ред.). Тому «Скасування зміни оточення!».

Під захистом Павла Дурова

Нерозумно сперечатися з тим, що Телеграм – кращий засіб спілкування. А якщо знайомий доводить, що Вайбер або Вотсап такий же месенджер, тому навіщо ставити ще ТГ, ти економиш час і дізнаєшся про проблеми з головою у людини раніше і безболісно.

У мільйонах чатів ми можемо матюкатися як хочемо, якщо це тільки не чатик, де вибирали подарунок тітки Галині на 50 років і не робочий чат з виконавчим директором. А у всіх інших чатах ми можемо писати матюки, лаятися в аудіоповідомленнях, тикати факи на відео і кидати гіфки за запитом «фак ю».

Павло Дуров тримає для нас один з останніх оплотів словесної свободи, за що хочеться ще раз йому подякувати.

Підсумок

Кинути матюкатися, як кинути палити, можливо. Це цілком реально, всі знають, як це робиться. Але, сука, не хочеться позбавляти себе такого чудового вербального розмаїття.

#bit.ua
Читайте нас у
Telegram
Ми в Телеграмі
підписуйтесь