Спецпроєкти

Як бути добрим і не стати підлабузником


Бісити інших – вкрай легко, а от бути приємним співрозмовником і просто доброю людиною – вже важче. Проте можливо. Розказуємо, як сподобатися кому завгодно, не витрачаючи багато зусиль і не підлещуючись.

Виконуй обіцянки. Це зробить тебе кращим за 99% людей, бо майже всі забувають про обіцянки. Сім раз подумай перед тим, як щось пообіцяти, – наскільки ти реально зможеш це виконати? І не розкидайся фразами “я із тобою на все життя” (особливо, якщо знайомий/а з людиною три дні), “та я тобі хоч три такі курсові напишу” і “з понеділка починаю нове життя”: є велика вірогідність, що все піде не так, як ти планував/ла.

Не запізнюйся. Взагалі ніколи не затримуватися і приходити секунда у секунду – це супергеройська здібність, яку мають, у кращому випадку, кілька тисяч людей на планеті. Проте у твоїх силах зробити так, щоб люди не чекали на тебе три години: заздалегідь плануй маршрут, розраховуй час, відведи ще додаткові хвилини на непередбачувані обставини. І, звісно, виходь трохи раніше. І в жодному разі не починай дивитися нову серію серіалу, якщо до виходу 15 хвилин – точно завтикаєш і запізнишся.

Будь щирим. Правда не завжди класна, і це нормально. Не нормально – казати “так, твої вірші супер”, якщо насправді готовий/а платити гроші, аби ці рими “кров-любов” ніколи не чути. Не нормально – брехати, що все гаразд, якщо кипиш всередині і ладний/а рознести будинок. Не обманюй себе та інших – від цього краще нікому не стане.

Менше скарг. Постійні нарікання на суворе життя, несприятливі обставини та підступних людей, які не дають тобі ставати кращим/ою, відштовхнуть кого завгодно. Навіть такого ж нитика, як і ти.

І лайки теж менше. Ми не проти нецензурних слів. Але для них теж мають бути підходящі місця і моменти. Починати перше побачення зі слів “бл*, *бать, ну і спека на вулиці, я ох*їв/ла, поки доїхав/ла” – не найкраща ідея. І висловлювати всі емоції через недруковані фрази – теж.

Цікався іншими. Навіть найцікавіші історії з власного життя набриднуть твоєму оточенню, якщо ти розказуватимеш їх постійно. Люди, до речі, також хочуть, щоб їх вислухали. Будь уважним слухачем, намагайся не перебивати, особливо, у ті моменти, коли співрозмовник планує розказати щось важливе для нього.

Не наполягай на відвертості. Не треба витягувати з іншої людини таємниці та зізнання, які вона не планувала озвучувати. Те, що ти любиш ділитися інтимностями з першої зустрічі, не означає, що співбесідник/ця готовий/а зробити те ж саме. Поважай особисті межі інших і не змушуй їх почуватися дискомфортно.

Залишайся егоїстичним. Це не означає – плювати на інтереси інших і використовувати людей виключно у своїх цілях. Егоїзм – це у потрібній ситуації робити вибір на користь себе. Якщо завжди наступатимеш на власні бажання і потреби, щоб допомогти іншим – почуватимешся жахливо, а оточення сприйматиме тебе як того самого/у дивака/чку, у якого можна позичити кілька сотен і ніколи не повертати.

#bit.ua
Читайте нас у
Telegram
Ми в Телеграмі
підписуйтесь