Спецпроєкти

Досить приховувати: жінки збуджуються від порно чи еротики так само, як і чоловіки


Якщо ви не печерна людина і не думаєте, що місце жінки на кухні (лише якщо вона сама не захоче звідти не виходити), то помічали, що інколи маркетологи хочуть продавати свій продукт за допомогою «сексу». Найчастіше цей продукт спрямований на чоловічий сегмент, через що жінка з розвитком масової культури перетворилася на об’єкт вічного бажання та втіхи, незважаючи на її почуття та переживання.

Об’єкти жіночої уваги зазвичай залишаються поза увагою рекламістів, адже вважається, що жінкам складніше відчути збудження, вони мають перебувати в певній, більш чуттєвій атмосфері. Дехто пояснював це особливостями нейронних зв’язків у представників різних статей. Однак німецькі вчені поставили під сумнів це твердження та природу збудження у чоловіків та жінок.

Група дослідників з Інституту біологічної кібернетики імені Макса Планка зібрала дані 61 дослідження, у яких сумарно взяло участь 1850 осіб. Середній вік піддослідних склав 29 років, серед них були гетеро-, гомо- та бісексуали, пацієнти не мали психічних відхилень. Ці шість десятків досліджень проводилися з 2001 по 2019 рік. Учасниками проектів стали жителі Німеччини, Іспанії, Швеції, США, Канади, Південної Кореї та Китаю.

Піддослідним показували еротичні відео та фотоматеріали і водночас робили їм магнітно-резонансну томографію мозку – тип сканування, що передбачає використання сильних магнітних полів і радіохвиль для отримання докладних зображень внутрішньої частини органів або ж процесів всередині тіла.

Варто зазначити, що на першому етапі група досліджувала дані аж з 450 джерел. Але з часом відсіювала їх і залишила 61 найдостовірніше та найточніше. Тому що одним із головних критеріїв були точні координати ділянок мозку, які активувалися під час перегляду еротичних матеріалів. Порівнявши дані майже 2 тисяч аналізів мозкової активності, вчені дійшли висновку, що стать жодним чином не впливає на рівень збудження.

Пошук зв’язку між статтю та особливостями збудження ні до чого не привів, оскільки статева приналежність піддослідного впливала на дещо інші результати менше ніж в 1% випадків. Є набагато важливіші чинники, від яких залежить, які саме ділянки мозку почнуть працювати активніше. Наприклад, тип контенту: відео чи фото, статична чи динамічна картинка спливала перед очима піддослідного.

Сексуальну орієнтацію вчені не відносять до занадто впливових чинників. Результати роботи німецьких дослідників показують, що в гетеросексуальних людей, наприклад, активація лівої і правої півкуль різна, тоді як гомосексуали показують більш симетричне збудження. За підрахунками, різниця в координатах активації кори мозку в людей з різною сексуальною орієнтацією складає приблизно 15%.

Перші два стовпчики – показники гетеросексуальних реципієнтів, третій і четвертий – гомосексуальних людей

Але звідки тоді взявся міф про більш хтивих чоловіків? Очільник наукової групи Інституту біологічної кібернетики імені Макса Планка Хамід Ноорі вважає, що виною тому може бути більша цікавість, яку проявляють чоловіки до питань сексу. Так, згідно з анкетуванням, яке проводилося перед МРТ-аналізами, чоловіки частіше відвідують порносайти.

«Є відмінності у ставленні до порнографії. 80% користувачів порносайтів – чоловіки. Але наше дослідження показує, що чоловіки і жінки однаково реагують на візуальні сексуальні об’єкти в тому, що стосується нейронних подразників», – наводить слова Ноорі наукове видання New Scientist.

Утім не можна залишати поза увагою і сумніви Хаміда щодо власного дослідження. Дещо інтерпретуючи висловлювання Сократа «Я знаю, що нічого не знаю», вчений теж піддає сумніву результати власної роботи. Німець не має 100%-вої впевненості в тому, що мозок жінок і чоловіків абсолютно ідентично реагує на сексуальні образи, оскільки він може говорити тільки про активність відносно великих анатомічних утворень у корі мозку, якими апелював разом зі своїми помічниками. Але залишається імовірність відмінностей на рівні клітин мозку, які не відображаються на скануванні.

Спираючись на дані дослідження вчених під керівництвом Ноорі, сексопатолог Девід Лей повʼязує міф про відмінність збудження чоловіків і жінок зі стигматизацією суспільства. Точніше, міф про прояв цього збудження. Соціальна стигматизація – негативне виділення суспільством індивіда за якоюсь ознакою з відповідним стереотипним набором соціальних реакцій на цього індивіда. На стигматизацію впливають забобони, ідеологеми, які історично сформувалися в конкретному суспільстві та стали частиною світогляду. При цьому певні характеристики індивіда не беруться до уваги.

Як бачите, це цілком відповідає патріархальним поглядам на різницю між чоловіками і жінками в нашому суспільстві. Оскільки кожен помічав, що особи з великою кількістю сексуальних партнерів мають різний соціальний імідж, залежно від статі індивіда. Так само рідше нерозумні особини жартують про оральні ласки, коли бачать заможних представників чоловічої статі, аніж робили б це, помітивши жінку на дорогому авто.

Тому, ґрунтуючись на результатах дослідження, додаємо вже особисто від себе: відчепіться від жінок. Вони можуть проявляти свою сексуальність та бажання як хочуть. Залиште слатшеймінг пітекантропам. Запам’ятайте, що чіплятися до когось можна лише зі згоди людини, та дайте нарешті жінкам вільно проявляти своє збудження, без остраху зґвалтування. Оскільки жінкам за великим рахунком доводиться приховувати власні сексуальні вподобання через неідеальність сучасного суспільства.

#bit.ua
Читайте нас у
Telegram
Ми в Телеграмі
підписуйтесь