Спецпроєкти

Астрономи NASA показали, як чорна діра руйнує зірку (відео)


Астрономи мали можливість спостерігати, як чорна діра руйнує зірку. Виявити чорну діру, яка поглинає зірку, вдалося команді вчених, яка аналізувала дані орбітального телескопа TESS від NASA, створеного для пошуку екзопланет. Зафіксувавши незвичайний об’єкт, вчені направили на нього ще кілька вимірювальних приладів і вивчили його настільки, наскільки це було можливо.

Загалом, чорні діри можуть поглинати об’єкти по-різному. Наприклад, вони можуть повільно відтягувати газ з оболонки зірки і поступово руйнувати її, поки в ній не припиниться термоядерний синтез. Але є й інший варіант розвитку подій. Якщо зірка наблизиться досить близько до чорної діри, остання може розірвати її на частини і «проковтнути» по шматочках.

Таке явище називається «подією приливного руйнування». Спостерігати це явище астрономам вдається вкрай рідко: за всю історію астрономічних досліджень це вдалося зробити тільки близько 40 разів. Але виявлена вченими подія приливного руйнування за своєю яскравістю перевершує всі відомі до неї.

Подія отримала назву ASASSN-19bt. Чорна діра в цій системі важить близько шести мільйонів сонць. Вона знаходиться в центрі галактики під назвою 2MASX J07001137-6602251, розташованої приблизно в 375 мільйонах світлових років від нас в сузір’ї Летючої Риби. Зруйнована зірка, припускають, була за розміром Сонце.

#bit.ua
Читайте нас у
Telegram
Ми в Телеграмі
підписуйтесь