Спецпроєкти

У цьому році на Burning Man збільшилася кількість арештів: чому і за що


3 вересня завершився цьогорічний, 34-й Burning Man – фестиваль незалежного мистецтва та свято радикального самовираження. Ми вже писали про те, чим він особливий та як живеться там нашій видавчині Тані Гріньовій.

На фестиваль з’їжджаються з усього світу, щоб отримати новий досвід, випробувати себе, вийти із зони комфорту, творити. Тут немає часу, немає зв’язку, грошей – тільки свобода та право на радикальне самовираження й радикальне включення. На Burning Man відчуваєш себе тут і зараз – стан, якого так важко досягти у повсякденні.

Навіть з огляду на ексцентричність і «дикість» фестивалю за порядком на ньому ретельно стежать. По-перше, це пожежна безпека, враховуючи специфіку заходу, по-друге – контроль криміногенної обстановки. На цьогорічному фестивалі Burning Man у пустелі Невада влада заарештувала щонайменше 58 осіб, що на 14 більше, ніж минулого року. Більшість арештів здійснили через зберігання та розповсюдження наркотиків, повідомляє журнал Reno Gazette.

Для довідки: на території штату Невада дозволена купівля та зберігання марихуани в рекреаційних цілях. Вживати можна тільки на приватній території, куріння в громадських місцях законом заборонене. Проте на фестивалі діють закони країни, а не штату, тому, якщо спіймають з наркотиками, випишуть штраф. У майбутньому це може вплинути на видачу вашої наступної візи.

Так, координатори заходів обов’язково інформують гостей фестивалю, що вживання та розповсюдження наркотиків суперечать федеральним нормам. І навіть наявність медичної картки з дозволом на вживання марихуани не захистить від обвинувачення.

Тридцять два заарештовані були з Каліфорнії, згідно з офісними документами шерифа округу Першинґу. Шість – з Невади, а п’ять – з-за меж США: з Ізраїлю, Австралії, Швейцарії, Єгипту та Литви.Співзасновник Kurenivka camp, першого українського кемпу на Burning Man, Ярослав Корець розповів про систему правопорядку на фестивалі: «Burning Man проходить у США – країні, яка є не тільки чемпіоном у спорті, заробітній платі та рівні життя, але й чемпіоні за кількістю злочинів і терактів. Часи, коли хіпі збиралися в пустелі, ганяли на тачках, підривали каністри з паливом і ніхто за цим не стежив, давно минули. Тому не дивно, що на масовому заході, де збирається 80 тисяч людей, працює більше семи служб поліції й охорони безпеки, починаючи з рейнджерів-волонтерів, роль яких приміряють на себе бьорнери-ветерани, і закінчуючи ФБР, ЦРУ і спеціальним підрозділом K9, які за допомогою службових собак шукають наркотики».

 

«Може бути, що в цьому році просто більше агентів працювало на Берні, а може, вони стали професійнішими та пильнішими. У будь-якому разі 60 арештів за 15 днів на 80 тисяч осіб – це вкрай мало за загальної статистики понад 13 мільйонів арештів за рік на всю країну. За статистикою, Black Rock City – безпечніше місто, ніж інші американські міста з населенням понад 80 тисяч», – додав голова українських бьорнерів.

#bit.ua
Читайте нас у
Telegram
Ми в Телеграмі
підписуйтесь