Спецпроєкти

Найкращі роботи конкурсу Environmental Photographer of the Year 2019 (фото)


Напередодні кліматичного саміту ООН, який пройшов в Нью-Йорку 21 – 23 вересня, британською добродійною організацією CIWEM був проведений міжнародний конкурс Environmental Photographer of the Year – 2019. Конкурс проводився з метою привернути увагу людей до проблеми забруднення навколишнього середовища. Відбиралися тільки ті роботи, які б надихали людей на турботу про довкілля.

Цього року переможцем конкурсу Environmental Photographer of the Year – 2019 став Шант Кумар з фотографією «Прилив входить в будинок». На ній зображені нетрі Мумбая (Індія), які практично змило водою через повінь: величезна хвиля б’є по будинку, викидаючи рибалку з дому в Бандрі, Мумбаї, Індія. Його затягує сильна течія, але товариші-рибалки врятували його до того, як вода змогла його проковтнути. Мумбаю загрожують прибережні затоплення – наслідки зміни клімату.


«Прилив входить в будинок», SL Shanth Kumar 

«Дефіцит води» Dharshie Wissah, Какамега, Кенія. Хлопчик п’є брудну воду в районі, в якому майже не залишилося лісів. 

Через зменшення риби у водах методи риболовлі стають все більш екстремальними. Руйнівна риболовля сітками спустошує морське середовище. Фотографія: Tran Tuan Viet / В’єтнам

«Сміття», Sebnem Coskun, Стамбул. Підводне прибирання в Босфорі в межах проекту Zero Waste Blue. 

«Брудний Новий рік», Eliud Gil Samaniego, Мексикалі, Баджа Каліфорнія, Мексика. 1 січня 2018 року Мексикалі був одним із найбільш забруднених міст світу через зміни клімату, його географічного положення, промисловості та автомобілів.

«Щоденна праця», Yousuf Tushar, Дакка, Бангладеш. Тисячі людей приїжджають у столицю Дакка щороку, щоб знайти роботу. Їм пропонують, наприклад, нести вугілля на голові.

«Тувалу під висхідним потоком», Sean Gallagher. Фотограф зафіксував повалені дерева на пляжі, навколо яких вирують хвилі лагуни Фунафуті в Тувалу- державі Полінезії.

«Невидимий»,Valerie Leonard, Сісдол, Непал. На сміттєзвалищі Сісдолу в Непалі жителі копають сміття, шукаючи матеріали або цінні речі, які можна було б продати. Це тимчасове сміттєзвалище, розташоване неподалік Катманду.

«Легені Землі», Ian Wade, Сомерсет, Великобританія. Фотографувати дерева вночі непросто. Іану Уейду було потрібно п’ять довгих ночей, щоб зробити цю світлину. Зображення показує дерева у всій їх пишності.

«Солодкі сни», Aragon Renuncio, Буркіна-Фасо. Дівчина спить на столі в школі. Екстремальні дощі в Сахелі почастішали втричі за останні 35 років через глобальне потепління. 

«Залишки лісу», J Henry Fair, Нідерцир, Німеччина. На фото зображено ліс Хамбо (Німеччина), який свого часу був викуплений енергетичною компанією для видобутку бурого вугілля. На момент купівлі лісу Хамбо було близько 12 тисяч років, він був розміром з Манхеттен, зараз від нього залишилося тільки 10%.

«Кар’єр пластику», Aragon Renuncio, Ouagadougou, Буркіна-Фасо. Хлопчик грається з поліетиленовим пакетом. Щорічно в усьому світі виробляється близько 380 млн. тонн пластику. Виробництво збільшилося експоненціально з 2,3 млн. тонн в 1950 р. до 448 млн. тонн до 2015 року. 

#bit.ua
Читайте нас у
Telegram
Ми в Телеграмі
підписуйтесь

Долучайтеся до нашого Telegram-каналу з тестами! 🧐