Спецпроєкти

Кажуть, вона несповна розуму: The New Yorker присвятив карикатуру екоактивістці Греті Тунберг


Американський щотижневик The New Yorker, відомий своїми карикатурами, присвятив одну з них 16-річній екоактивістці зі Швеції Греті Тунберг.

На зображенні вона несе земну кулю на своїх плечах. «Хтось повинен це зробити», – свідчить підпис зображення.

View this post on Instagram

A cartoon by @evahnsan. #TNYcartoons

A post shared by The New Yorker Cartoons (@newyorkercartoons) on

Карикатуру створили під враженням емоційної промови юної екоактивістки на саміті ООН, в якій вона звинуватила світових лідерів у бездіяльності та тому, що вони ігнорують питання зміни клімату, вважаючи за краще думати про гроші. Вона оголосила, що її покоління не пробачить їм ігнорування проблем клімату. Промова викликала резонанс та потужний відгук у багатьох людей по всьому світу.

«Ви вкрали мої мрії та моє дитинство своїми пустими словами. Але мені ще пощастило. Тому що є люди, які страждають, люди, які помирають. І цілі екосистеми, які руйнуються. Ми на початку масового вимирання, а все, про що ви можете говорити, − це гроші та казки про вічне економічне зростання», – заявила Грета.

Та знайшлися ті, хто критикує дії дівчини, вважаючи, що нею маніпулюють. Наприклад, в ефірі телеканалу Fox News Грету Тунберг назвали «психічно хворою шведською дитиною», яка активує діяльність кліматологів. У своїй промові ведучий намагався донести, що Тунберг використовують для пропаганди певних політичних ідей. Пізніше телеканал вибачився за це.

#bit.ua
Читайте нас у
Telegram
Ми в Телеграмі
підписуйтесь

Долучайтеся до нашого Telegram-каналу з тестами! 😎