Спецпроєкти

Кейс MHP Accelerator 2.0: як корпорації підтримують і фінансують інновації в агросекторі


Агровиробництво є одним із провідних секторів української економіки та складає значну частку ВВП України. Минулого року частка агросектора у ВВП становила 13%, а обсяг капітальних інвестицій в український АПК зріс більш ніж у півтора рази протягом останніх п’яти років. Зросла й інноваційність технологій агросектора завдяки запуску акселераторів.

Команда bit.LIVE уже мала можливість дослідити інноваційність в агросекторі: ми навчилися керувати комбайном, спробували себе як оператори дрону та дізналися, чому робот ніколи не замінить людину у професії агронома. Також для експерименту ми попрацювали один день на птахофабриці та дізналися, як насправді функціонує виробництво.

Нагадаємо, що у 2017 році Radar Tech, «Миронівський хлібопродукт» і AgrohubRadar Tech запустили першу акселераційну програму для агроінновацій – були відібрані проекти за участю штучного інтелекту, computer vision, робототехніки тощо.

MHP accelerator 2.0 – це конкурсна програма від Radar Tech, МХП і AgrohubRadar Tech, спрямована на пошук, акселерацію й інтеграцію інноваційних технологій і розробок у сфері агробізнесу.

Програма тривала майже рік. Цього року до фіналу потрапило девʼять проектів. Вони надали рішення за такими напрямами, як діджиталізація, торговельні майданчики, автоматизація промислового виробництва, зелена енергетика та управління відходами, корпоративне управління тощо.

5 вересня 2019 року відбувся уже фінальний Demo Day другого акселератора аграрних інновацій MHP accelerator, у межах якого Radar Tech, Agrohub і МХП оголосили результати.

Переможцями стали команди Khmarka і QRSmarty, які отримали сертифікат на комерційний запуск з МХП. Khmarka – це платформа для чат-ботів, QRSmarty – сервіс з обліку товарів і інструментів на підприємствах, який займається маркуванням і відстеженням життєвого циклу товарно-матеріальних цінностей. Крім того, іще шість команд акселератора продовжать активну роботу з агрохолдингом.

«Цей набір акселератора значно відрізнявся від попередніх стартовим рівнем стартапів. Разом з МХП ми із самого початку були націлені на те, щоб знайти на ринку саме ті команди, рішення яких можна застосувати в роботі агрохолдингу. І коли я бачу, що агрохолдинг зацікавлений продовжувати співпрацю практично з усіма стартапами, які пройшли акселераційну програму та презентували свої рішення на Demo Day, розумію, що мети ми досягли», – коментує Максим Бахматов, голова правління Radar Tech.

У ході події МХП також анонсував видання в українському перекладі книжки Віталія Голомба Accelerated Startup. Це практичний посібник із системного прискореного розвитку стартапів, що вийшов англійською у 2017 році, і за підтримки агрохолдингу «МХП» зʼявиться на полицях українських магазинів наприкінці вересня.

ТАКОЖ ЧИТАЙТЕ Напросились в МХП
1

 

#bit.ua
Читайте нас у
Telegram
Ми в Телеграмі
підписуйтесь