Спецпроєкти

Обрали найкращий проект першого у Східній Європі меморіального центру «Бабин Яр» у Києві. Як він виглядатиме


Журі міжнародного архітектурного конкурсу обрало найкращий проект майбутнього меморіального центру Голокосту «Бабин Яр». Переможцем стала команда австрійського архітектурного бюро Querkraft Architekten з ландшафтним архітектором Kieran Fraser Landscape Design. За їхнім проектом у Києві розроблятимуть перший у Східній Європі меморіальний центр Голокосту, розташований саме на тому місці, де відбулися трагічні події в 1941–1943 роках.

«Конкурс мав на меті віднайти знакове архітектурне рішення світового рівня, яке дасть змогу створити меморіал нового покоління. Проект поєднає ландшафт Бабиного Яру і меморіальний парк із визначною архітектурою та унікальним досвідом відвідування», – зазначають на сайті проекту.

Згідно з проектом основна експозиція буде розташована на 20 метрів нижче рівня землі. До неї вестиме довгий, схожий на щілину вхід, стіни якого врешті змикатимуться над відвідувачем. «Це аналогія, з одного боку, шляху жертв Бабиного Яру до місця загибелі, а з іншого – спершу непомітного, але невпинного сліпого занурення суспільства у темряву насилля», – ідеться в повідомленні.

Після того як відвідувач пройде основною експозицією, він повертатиметься у світлий простір, довкола якого будуть розташовані приміщення для досліджень і публічних заходів.

Майбутній меморіальний центр Голокосту стане місцем пам’яті, музеєм і платформою для досліджень, публічних дискусій і рефлексії трагедії. У центрі будуть виставкові простори для основної та змінної експозицій, освітній і дослідний центри, простір для публічних заходів, приміщення для архіву та музейної колекції.

ТАКОЖ ЧИТАЙТЕ Pantone назвав трендові кольори 2020 року

#bit.ua
Читайте нас у
Telegram
Ми в Телеграмі
підписуйтесь