Спецпроєкти

Щоб отримати візу США, доведеться дати посилання на свої соцмережі. Що перевірятимуть


«Федеральний реєстр», офіційний журнал Федерального уряду США, минулого тижня повідомив, що тепер при розгляді документів на в’їзд іноземців у країну потрібно буде вказувати окремі деталі облікових записів соціальних мереж, якими ви користуєтесь. Тому, якщо ви хочете приїхати до Сполучених Штатів, підготуйтеся до того, що Міністерство внутрішньої безпеки США може попросити ваше ім’я користувача в соціальних мережах разом із традиційною інформацією, як-от повне ім’я особи та дату народження. Деталі облікових записів соціальних мереж допоможуть Міністерству національної безпеки США оцінити, чи можуть іноземці в’їжджати до США або отримувати пільги щодо імміграції.

У повідомленні «Федерального реєстру» йдеться про необхідність збирання цієї інформації з превентивною метою – для відхилення дозволу на в’їзд у країну для людей, які становлять потенційні ризики для правоохоронних органів та національної безпеки США. Початковий список платформ соціальних медіа, розміщених у формах DHS, охоплюватиме Facebook, Flickr, Instagram, LinkedIn, Myspace, Reddit, Tumblr, Twitter та YouTube. Посадовці, які заповнюють документи на в’їзд, запитуватимуть про облікові записи, що використовувалися протягом останніх п’яти років.

DHS (Міністерство національної безпеки США) водночас наголошує, що паролі не збиратиме. «DHS нині використовує загальнодоступну інформацію в соціальних мережах для підтримки своїх програм перевірки та прийняття рішень, а також для доповнення іншої інформації та інструментів, які навчений персонал DHS регулярно використовує при виконанні своїх обов’язків, – ідеться в повідомленні «Федерального реєстру». – Збір ідентифікаторів соціальних медіа заявників і пов’язаних із ними платформ допоможе DHS зекономити час, необхідний для перевірки публічно розміщеної інформації заявника, і запобігатиме неправильним асоціаціям».

Оголошення спричинило критику з боку конституційних експертів, які ставлять під сумнів ефективність  збирання подробиць із соціальних медіа під час перевірки іноземців і замислюються над тим, який вплив це матиме на свободу слова.

P. S. Федеральний уряд уже збирає від заявників інформацію про їхні соціальні медіа.

#bit.ua
Читайте нас у
Telegram
Ми в Телеграмі
підписуйтесь