Спецпроєкти

Наукова «деформація»: у США оголосили лауреатів Шнобелівської премії


12 вересня в Гарварді назвали лауреатів Шнобелівської премії 2019 року: це уже 29-та за рахунком церемонія. Шнобелівська премія – це жартівлива міжнародна нагорода, яку вручають за найбезглуздіші наукові ідеї з неочевидним практичним застосуванням. Вручали премії нобелівські лауреати Ерік Маскін, Річ Робертс і Джером Фрідман. Грошовий приз переможця – десять трильйонів зімбабвійських доларів. Це приблизно 40 американських центів.

Премія в номінації «Біологія» дісталася міжнародній команді вчених, які виявили, що намагнічені мертві таргани довше зберігають магнітні властивості, ніж живі комахи.

Премію в галузі фізики вручили за роботу, що описує процес дефекації вомбата: чому кал цих тварин має кубічну форму. Нагороду з медицини присудили італійцеві Сільвано Галосу за «патріотизм» – доказ користі італійської піци для здоров’я людини (час в Італію!). Як виявив вчений, піца знижує ризик раку органів травного каналу.

У номінації «Економіка» переможцями стали нідерландські вчені з науковою роботою, яка досліджувала купюри, що найкраще переносять хвороботворні бактерії. Найбруднішими грошима оголосили румунську валюту. В галузі медичної освіти премію вручили вченим, які вважали, що  техніка дресирування тварин за допомогою спеціальних звуків підходить і для навчання хірургів, які готуються до ортопедичних операцій.

В області анатомії перемога дісталася французам, які вимірювали температуру мошонки у оголених і одягнених людей і виявили деяку асиметрію. Премія в галузі інженерної справи – іранцю Іман Фарабахшу, який запатентував апарат для зміни підгузників.

Нагородою в номінації «Хімія» відзначили японського професора, який підрахував обсяг щоденної слини у п’ятирічної дитини. Експерименти японець проводив на власних дітях.

У номінації «Психологія» переміг німецький вчений за кореляцію між вставленою в рот ручкою і рівнем щастя.

Нарешті, премію миру присудили дослідникам з Великобританії і Сінгапуру, що вимірювали рівень задоволення, яке отримує людина, яка змогла почухати свербляче місце. Результати показали, що чухати щиколотки і спину приємніше, ніж все інше.

#bit.ua
Читайте нас у
Telegram
Ми в Телеграмі
підписуйтесь