Спецпроєкти

Вчені: чайні пакетики виділяють мікропластик при заварюванні


Вчені з канадського Університету Макгілла вивчили чайні пакетики і з’ясували, що при заварюванні тільки в одній чашці може виявитися близько 11,6 мільярда мікрочастинок і 3,1 мільярда наночастинок пластику. Як пише видання Science Alert, вся справа в тому, що деякі виробники чаю сьогодні використовують пластикові пакетики замість паперових.

Так, вчені вивчили чайні пакетики чотирьох брендів, звільнивши їх від заварки і ретельно очистивши, щоб у воді не виявилося нічого, крім самих упаковок. Потім вони поміщали три порожніх пакетика однієї фірми в ємність з десятьма мілілітрами води, розігрітої до 95 градусів Цельсія, на п’ять хвилин. А потім зливали воду в іншу чисту ємність, щоб вивчити її вміст. Виявилося, що при заварюванні чайні пакетики потріскалися, а в самій рідині залишилося безліч частинок пластику.

Поки дослідники точно не знають, як мікропластик впливає на людський організм. Нагадаємо, що в серпні ВООЗ опублікувала доповідь, в якому прийшла до висновку, що поки мікропластикові частки в питній воді не представляють для людини небезпеки, але це потребує подальших досліджень.

#bit.ua
Читайте нас у
Telegram
Ми в Телеграмі
підписуйтесь