Спецпроєкти

У Європі презентували «етичний» смартфон, покликаний менше шкодити довкіллю: у чому його особливість


Нідерландський стартап Fairphone презентував новий «етичний» смартфон. Особливість цього пристрою в тому, що його можна апгрейдити самостійно, замість того щоб купувати новий. До того ж виробництво Fairphone 3 завдає менше шкоди довкіллю, ніж звичайний телефон, повідомляє TechCrunch.

За словами голови Fairphone Єви Гувенс, її компанія випускає смартфони «з турботою про Землю і людей». Корпус пристрою з переробленого пластику, а всі використані в ньому компоненти виготовлені з матеріалів, здобутих без експлуатації дитячої праці та порушення трудового законодавства. Компанія також співпрацює з громадськими організаціями та виробниками в Китаї, щоб запропонувати кращі умови оплати та праці людям, які збирають телефони, а також веде перемовини щодо покращення оплати й умов праці для тих, хто постачає сировину, необхідну для виробництва смартфону.

Мета Fairphone – зменшити шкідливі викиди CO2. Щоб мінімізувати викид вуглецю, пристрій містить шість легкозамінних модулів. У власника телефону буде можливість замінювати застарілі або зіпсуті модулі, замість того щоб викидати смартфон і купувати новий. Це зменшить як особисті витрати користувачів, так і кількість токсичного сміття. У комплекті з телефоном пропонується викрутка для самостійної заміни модулів смартфону, як-от акумулятор, дисплей, камера, динамік чи мікрофон. Комплектуючі для заміни можна замовити на сайті виробника.

Завдяки цьому телефон «проживе» приблизно у 2,5 рази довше, ніж моделі інших виробників. Ціна Fairphone 3 – 500 дол., але термін його експлуатації розрахований щонайменше на 5 років.

Fairphone 3 оснащений двома камерами: основною – на 12 Мп, з датчиком Sony Exmor IMX363 і апертурою f/1,8 – і на 8 Мп (f/2,0) для зйомки селфі. До смартфону можна підключити дві сімки й одну карту пам’яті microSD. Заявлено наявність 3,5-міліметрового аудіовходу для навушників і NFC-чіпа для здійснення безконтактних платежів.

Як зазначає TechCrunch, незважаючи на всю інноваційність, Fairphone 3 «до нудоти звичайний». І саме ця звичайність гаджета може стати викликом для електронного виробництва, що не відрізняється етичністю і турботою про навколишнє середовище.

У продажу з 3 вересня.

ТАКОЖ ЧИТАЙТЕ Apple Music тепер можна слухати в браузері

#bit.ua
Читайте нас у
Telegram
Ми в Телеграмі
підписуйтесь