Спецпроєкти

Вейпи офіційно заборонили на території штату Нью-Йорк. Чому?


Випуск у продаж ароматизованих електронних сигарет мав на меті допомогти дорослим курцям відмовитися від тютюну, натомість наразі 3,6 мільйона підлітків у США курять електронні сигарети. Департамент охорони здоров’я забив на сполох, коли до лікарень почали звертатися зі скаргами на проблеми з диханням і біль у грудях. Лікарі говорять про спалах нової, досі невідомої легеневої хвороби, пов’язаної з курінням електронних сигарет.

Учора Нью-Йорк заборонив продаж ароматизованих електронних сигарет на території штату після смерті семи людей та близько сотні випадків легеневої хвороби, пов’язаної з вейпінгом.

Положення про надзвичайну ситуацію було затверджено Департаментом охорони здоров’я на засіданні у вівторок і вже набрало чинності. Це перша держава, у якій запроваджено таку заборону. Президент Трамп заявив, що зацікавлений у забороні ароматизованого вейпінгу на національному рівні.

Аналогічна заборона була також затверджена в Мічигані і, як очікується, набере чинності протягом найближчих тижнів.

На засіданні у вівторок уповноважений департаменту доктор Говард Зукер заявив, що майже 40% старшокласників використовують електронні сигарети – сплеск, який, як вважають представники охорони здоров’я, спричинений ароматизованою речовиною. Більше того, популярність вейпінгу стримує антитютюнові кампанії в державі на 18 років, додав він.

«Нью-Йорк не чекатиме, коли федеральний уряд почне діяти. Забороняючи ароматизовані електронні сигарети, ми захищаємо здоров’я населення і допомагаємо запобігти формуванню шкідливих та потенційно смертельних небезпечних звичок у молодих людей», – заявив губернатор штату Ендрю Куомо.

Фахівці досі працюють над тим, щоб точно визначити, що саме в електронних сигаретах викликає хворобу легенів, яка вразила переважно молодих людей. Поки вони розслідують, Департамент охорони здоров’я рекомендує людям припинити куріння електронних сигарет.

#bit.ua
Читайте нас у
Telegram
Ми в Телеграмі
підписуйтесь