Спецпроєкти

Як знімаються нові українські серіали, скільки це коштує і що заробляє держава


«Абсолютно брехлива історія» – новий серіал у жанрі пригодницької комедії, який знімають телеканал ICTV та IQ Production за підтримки Міністерства культури України. Події відбуваються у XVII сторіччі в Україні, але в дещо паралельній реальності – ніяких реальних подій тих часів у серіалі не побачити. Творці уникають асоціативного ряду, де Україна тих часів під ярмом, на колінах, злиденна і бореться за кожен подих.

Продюсери вирішили створити пригодницьку комедію з авантюрними головними героями, які, озброївшись козацькою наснагою та українським оптимізмом, протистоять різним негараздам. Такі собі відчайдушні «Пірати Карибського моря» у виконанні українських козаків. А головними дійовими особами стали трійко українських акторів: Юрій Дяк, Андрій Ісаєнко та Остап Ступка.

Редакція bit.ua відвідала зйомки серіалу на острові Хортиця і дізналася, скільки коштує такий проект, скільки із цих грошей може дати держава та чому це не черговий серіал про козацтво.

На знімальному майданчику близько сотні осіб. За словами генеральної продюсерки серіалу Оксани Іванюк, вони навмисне відбирали акторів, від яких «неможливо відірвати очей». І дійсно, всі козаки як на підбір – підтягнуті, спортивні. Творці прагнули відмовитися від штампу козак – герой реклами вареників, з вусами у сметані та солідним пузцем.

Частину сцен вже відзняли у Музеї національної архітектури в Пироговому, також будуть зйомки у павільйонах Film.ua. У серпні ж проходили зйомки у Запоріжжі, на Хортиці. Там за сюжетом розташована Січ. Завдяки магії телебачення та кінопавільйонам творчій групі вдається розширити реальні розміри знімального майданчику на Хортиці і показати Січ як щось більш монументальне.

«Для нас це перший історичний проект. Наша команда давно знімала «Большую разницу». Коли проект закрився, то займалися серіалами, тревел-проектами, великими студійними шоу. Але такого складного проекту, як цей, у нас ще не було. Це такий собі челендж для нас», – ділиться Оксана Іванюк ы зве до журналістів виконавця головної ролі Юрія Дяка.

Юрій Дяк відразу ж розкриває секрет успіху в кіно: треба мати багато бажання та завзяття, щоб досягти чогось визначного. І запевняє, що серіал не є чимось незвичайним через те, що Україну показують не злиденною країною, а землею, населеною  життєрадісними авантюристами та трохи бешкетниками: «Ми не злиденні. Це нав’язаний стереотип. На всьому своєму відрізку історії українці були щасливими людьми. Просто в деякі періоди історії нас намагалися зробити нещасливими. Але, як бачите, їм це не вдалося. Ми як той Фенікс – ми їм покажемо, де раки зимують і хто ми такі є. У нас прекрасна країна, прекрасні люди, прекрасна мова, прекрасний фольклор. І як можна бути в такій країні нещасливим?» – дивується Дяк.

Також Юрій впевнений, що завдяки подібним роботам можлива і культурна експансія України по світу. А присутність в «Абсолютно брехливій історії» справжнього життя людей, гумору дозволить серіалу змагатися з шедеврами жанру – хоч із «Грою престолів», хоч із «Чорнобилем».

«Чорнобиль» від НВО задав високу планку уважності до деталей, але й українські серіали не пасуть задніх у плані «трушності». Творча група провела багато часу, спілкуючися з істориками, щоб відтворити умови життя ХVII століття і не піддатися розповсюдженим міфам. Один із них – вишиванки. У той час українці не ходили щодня у вишиванках, і костюмерам довелося спітніти, щоб кожен герой виглядав органічно. Загалом було розроблено понад 160 комплектів костюмів. Також і багато реквізиту створили саме для серіалу. Зокрема, двохметровий дзвін, декілька варіантів обладунків для кожного актора чи гармати. Для зйомок на Хортицю привезли дві вантажівки з реквізитом.

Також на замовлення створювали й одну з головних «героїнь» серіалу – чарівну сережку, яка робить свого господаря непереможним. За сюжетом головний герой Іван, якого зіграв Юрій Дяк, краде цю прикрасу у московського царя, щоб викупити рідну матір з турецького полону. Але сережка дивним чином опиняється на Січі та «потрапляє у вухо» Остапа Ступки, який зіграв роль підступного кошового.

«Цей кошовий не схожий на мої попередні ролі. Можна провести багато паралелей із сьогоденням. Він неоднозначна особистість, інтриган. Йому притаманні риси тих людей, які, як правило, приходять до влади», – розповідає Остап Ступка. Однак на запитання про політичні амбіції в реальному житті віджартовується і додає, що він би не халтурив, «раптом що».

Не халтурять і його колеги по майданчику, розповідаючи, що під час підготовки до зйомок доводилося проводити по три тренування на день. Але такий режим їм, навпаки, подобається, а не виснажує.

«Якщо ти приходиш на знімальний майданчик, а тобі щось не подобається, немає сенсу з’являтися у кадрі. Все ж передається глядачеві, навіть через камеру. Мене так вчили: актор завжди має бути у хорошому гуморі, у нього не може бути поганого настрою. Інакше навіщо це все?» – запевняє Юрій Дяк.

А його партнер по фільму Андрій Ісаєнко не словом, а ділом доводить, що актор не має втрачати настрою, щоб не сталося. Андрій поділився ексцесом, який стався з ним під час пробіжки полем на коні.

«Коні у полі поводяться досить активно. Почали бігти, вже галопом кінь несеться, і тут він раптом перечіплюється, я намагаюся його відразу висмикнути, адже він може побігти далі, а він й іншою ногою пірнає у цю ж яму. Я просто вилетів, перекинувся, мені ще кінь на ногу ліг. Швидко піднялись, але я не відразу зрозумів, що сталось, і бачу, що наш кінник біжить до мене. І я пригадую, що в разі падіння з коня ти виставляєшся кінній групі. Але якщо стати ось так (імітує завершення акробатичного трюку у спортивній гімнастиці і підняття однієї руки. – Прим. ред.), то це трюк, а не падіння. То він до мене біжить, а я вже так і стою, мовляв, то я трюк робив. А потім виявилось, що якщо ти падаєш з конем, то виставлятися не треба. Правило діє, тільки якщо випадаєш із сідла», – захоплено переповідає Ісаєнко.

Його слова підтверджує Оксана Іванюк: «На загальному плані було видно лише, як блимнули ноги коня, а де Андрій подівся, невідомо». Втім виявляється, це ще не всі цікаві історії, пов’язані з тваринами на знімальному майданчику.

«Є у нас дуже важливий персонаж – бик Семен. Він живе у січового кухара, який випробовував на ньому різні настоянки. Але знайти дресированого бика, який міг би працювати у кадрі, досить складно. Мало хто таким займається. Тому ми самі завчасно купили бика й декілька місяців його дресирували. В одному з епізодів ми дуже переживали, тому що він під час павільйонних зйомок був у кімнаті і заглядав до кухні. А нам треба було «шмальнути» з рушниці. Ми боялися, що він злякається і рознесе всі декорації. Але Семен навіть не звернув уваги. Тепер він суперкваліфікований актор, ми його навіть використовували в іншому проекті», – ділиться секретами Іванюк.

Окрім Семена у серіалі з’явиться ще й свиня, заради якої треба було проводити «свинячий кастинг». Ця героїня серіалу має облизувати головного героя. «Тому що це тварина непередбачувана і ми боялись, щоб вона не вкусила героя. Проводили кастинг, дресирувальники привозили різних тварин, тому що нам треба була велика свиня, не порося», – розповідає журналістам Оксана Іванюк.

Також генеральна продюсерка розповіла, скільки коштує подібний проект. «Після детальної розробки проекту був складений бюджет, і ми з телеканалом ICTV зрозуміли, що без допомоги держави нам буде складно реалізувати його в належному обсязі і якості. Тому ми відправили заявку на фінансування до фонду Держкіно. Українські кіночиновники задум схвалили і погодилися покрити половину витрат серіалу. Таким чином, ICTV та Міністерство культури склалися майже по 17 мільйонів гривень кожен задля втілення задуму в життя. Телеканал має виключне право на трансляцію серіалу в Україні, а за кордон права на свій продукт творча група може продавати самостійно. Із цих коштів 25% повертатиметься Міністерству культури».

Але такі інсайди зовсім маленька частина «Абсолютно брехливої історії». Тому можна не переживати, що глядач дізнається всі цікавинки ще до прем’єри, яка запланована, до речі, на 2020 рік. А за посиланням можна прочитати наше інтерв’ю з каскадером Дмитром Рудим, який також працює над серіалом «Абсолютно брехлива історія».

#bit.ua
Читайте нас у
Telegram
Ми в Телеграмі
підписуйтесь