Спецпроєкти

Вчені висадили в Чорнобилі рідкісні рослини у рамках унікального експерименту


У рамках наукового експерименту в лівобережній частині зони відчуження було висаджено магнолію, сосну кримську, рододендрон, гінкго дволопатеве та інші рідкісні рослини для вивчення їх стійкості до радіаційного забруднення.

Фахівці, наприклад, звертають увагу на посадку метасеквої гліптостробоїдної, яка довгий час вважалась зниклою, поки її не знайшли у вигляді скам’янілих останків на острові Хоккайдо. У 1941 році було знайдено і живі дерева у гірських масивах Китаю. Сьогодні ж ця рослина відома як садово-паркова культура.

«У світі зберігається тенденція зникнення рідкісних рослин в природних ареалах. Саме тому ми зважилися на цей унікальний експеримент на території найбільшого в Україні природного резервату. А враховуючи особливості Чорнобильського заповідника – це буде ексклюзивний науково-дослідний проєкт, що не має аналогів у світі», – наголосили у Заповіднику.

Після того, як рослини адаптуються до нових умов, науковці проведуть низку досліджень їх анатомічних, біохімічних та інших властивостей. Також планується збільшення кількості і видів рослин на ділянці та створення оглядового майданчика рідкісних рослин-інтродуцентів для відвідувачів Чорнобильського заповідника.

#bit.ua
Читайте нас у
Telegram
Ми в Телеграмі
підписуйтесь