Спецпроєкти

Журнал Deezen відзначив оригінальний інтер’єр будинку під Києвом українського дизайнера Сергія Махна


Авторитетне видання про дизайн і архітектуру Dezeen написало про інтер’єр будинку українського архітектора та дизайнера Сергія Махна, який він побудував для власної родини в селищі Козин неподалік Києва.

Будинок, покритий солом’яною стріхою та заповнений великою колекцією української кераміки, називається Shkrub (Шкруб). Це вигадане слово, яким подружжя, Сергій і його дружина Влада, звертаються одне до одного.  Дім збудований у сучасному українському стилі під впливом японської філософії вабі-сабі.

«Завдяки Японії я навчився любити Україну. Коли вперше відвідав Японію і побачив, як японці цінують свою спадщину, зрозумів, що українська культура — також надзвичайно багата, але ми не завжди вміємо її цінувати. Японія повернула мені Україну. Розплющила очі і, головне, відкрила серце тому багатству, що маю від народження, в себе вдома. Тому я створюю український дизайн, пропущений через призму японського сприйняття прекрасного».

Оминаючи кам’яною стежкою сад-галерею з традиційною українською зооморфною керамікою та тоннами каміння, як у японських садах, потрапляєш у довгу вузьку обідню зону, яка тягнеться через весь будинок.

Поруч з нею розташована вітальня заввишки два поверхи. Через високі вікна відкривається вид на сад. Вітальня облицьована дерев’яними стелажами. На полицях розмішена родинна колекція кераміки.

На другому поверсі, куди ведуть покриті грубою штукатуркою сходи, розташовані спальні й гостьові кімнати.  Стіни будинку оброблені нестандартною керамічною плиткою. Покриття з глини змішане з насінням льону, жита і пшениці – відповідно до українських традицій. Фасад будинку оздоблений тонкими дерев’яними балками, які підтримують кам’яну основу.

У будинку три дитячі кімнати. Одна, для старшого сина, – оброблена дубом, інша – власноруч створеними шпалерами, а стіни третьої –  розписані зображеннями тварин і птахів. Їх виконав відомий український художник і кераміст, друг сім’ї – Сергій Радько.

Спальня господарів має кілька окремих зон: зона відпочинку, кабінет, душова кімната і санвузол. Узголів’я ліжка-татамі — це алюзія на брилу глиняної породи як символ цінності усього первозданного.

«Коли через п’ять тисяч років археологи з інших планет розберуть мій дім, то скажуть, що він був збудований за давніми українськими традиціями. Що тут було багато природи, багато життя», — каже Сергій Махно.

#bit.ua
Читайте нас у
Telegram
Ми в Телеграмі
підписуйтесь