Спецпроєкти

Девіду Лінчу вручили почесний «Оскар» за внесок у розвиток кінематографу


Американська академія кінематографічних мистецтв і наук вручила режисерові Девіду Лінчу почесний «Оскар» за внесок у розвиток кінематографу. Про це йдеться у повідомленні оргкомітету премії.

Церемонія вручення премій Governors Awards відбулася 27 жовтня в Лос-Анджелесі. «Небагатослівний Девід Лінч приймає свій почесний« Оскар », – йдеться в твіттері академії.

«У вас дуже цікавий смак», — сказав режисер, приймаючи нагороду.

Американського режисера Девіда Лінча тричі номінували на «Оскар» у 1981, 1987 і 2002 роках за кращу режисуру з фільмами «Людина-слон», «Синій оксамит», та «Малхолленд драйв». Стрічку «Людина-слон» також номінували в категорії «Кращий адаптований сценарій». Його авторський стиль – сюрреалістичний, багатий на звернення до підсвідомих образів, містичною атмосферою та баченням світу полоненого загадками, нерозривно пов’язаним із потойбіччям.

Нагадаємо, що у 2018-му до Оксфордського словника додали слово, яке позначує авторський стиль Девіда Лінча –  «Lynchian», що означає «такий, який однаково поєднує банальне і химерне».

Почесний «Оскар» заснований в 1948 році і з тих пір щорічно вручається окремо від основної кінопремії. Його присуджують за яскравий внесок в кінематограф і видатну службу кіноакадемії. Девід Лінч вже отримував нагороди за внесок у світовий кінематограф: «Золоту пальмову гілку» Каннського фестивалю та «Золотого лева» Венеціанського кінофестивалю.

Крім Лінча, почесний «Оскар» вручили італійській режисерці Ліні Вертмюллер, яка в 1977 році стала першою жінкою в історії, яку висунули на «Оскар» у номінації «Найкращий режисер». Також почесні нагороди вручили сценаристці  і режисерці Ліні Вертмюллер, акторові Уесу Стьюді та акторці Джині Девіс.

#bit.ua
Читайте нас у
Telegram
Ми в Телеграмі
підписуйтесь