Спецпроєкти

Як 1% населення готується до апокаліпсису?


Протягом останніх років попит на дизайнерські бункери росте швидкими темпами. Ми можемо не підозрювати, але до апокаліпсису вже готуються з 1984 року. Найбагатші люди цього світу зараз будують собі бункери на випадок природних катаклізмів чи ядерної війни.

І якщо ви уявляли собі темне приміщення під землею з ліжками та комору з консервами, то це зовсім далеко від правди. Відчуваючи більш глобальну загрозу, ніж у XX столітті, сучасні притулки значно відрізняються від бункерів минулого століття.

Низка компаній у всьому світі зараз забезпечує попит на споруди, що можуть захистити від будь-якої загрози — чи то глобальна пандемія, астероїд чи третя світова війна – і що при цьому розкішно обладнані.

«Бункер минулого покоління був не надто комфортним», — зазначив Роберт Вікіно, підприємець з нерухомості та генеральний директор компанії Vivos, що будує притулки високого класу по всьому світу. «Вони були сірими та металевими, як корабель чи щось військове. Крім того, людство не зможе довго вижити в таких спартанських, похмурих умовах».

Світова еліта, в тому числі менеджери гедж-фондів, спортивні зірки та керівники технологій (подейкують, Білл Гейтс має бункери у всіх його маєтках), вирішили створити власні секретні бункери для розміщення своїх родин та персоналу.
З 2016 року продажі на підземні бункери високого класу виросли на 700% порівняно з 2015 роком, водночас загальні продажі виросли на 300% з моменту минулих президентських виборів у США.

Одні будують бункери для себе та для найближчих людей, інші  — для всієї громади або певної установи. Забудовники таких притулків для громади часто купують виведені з експлуатації військові бункери та ракетні силоси, побудовані урядом США або радянськими урядами.

Споруди розроблені для того, щоб протистояти ядерному удару, землетрусам, пожежам, сейсмічній активності. Вони оснащені інноваційними енергосистемами, системами очищення води, доменними клапанами та фільтровентиляційними устанвоками (NBC).

Також у більшості з них є запаси їжі щонайменше на рік, а в багатьох —гідропонічні сади для доповнення раціону. Розробники також працюють над створенням спільнот з набором навичок, необхідних для довготривалого виживання – від лікарів до викладачів.

Одне з таких укриттів, Vivos xPoint, розташоване біля Південної Дакоти, і складається з 575 військових бункерів, які служили як депо армійських боєприпасів до 1967 року. Наразі воно перетворене на споруду, де розміститься близько 5 000 людей. Обладнання інтер’єру в кожному бункері коштуватиме власникам від 25 000 до 200 000 доларів. Сам комплекс матиме всі зручності маленького містечка, в тому числі громадський театр, гідропонічні сади, медичну клініку, спа-центр та тренажерний зал.

Базована в Колорадо архітектурна компанія F9 Productions розробила серію будинків під назвою DoomsDay Dwellings, які здатні протистояти різним катастрофам. Будинок «Генезис» опускається під землю на гідравлічному насосі і накривається вибухостійким ковпаком.

Споруда оснащена подвійними вогнестійкими отворами. Зовнішні стіни з утепленого бетонного сердечника можуть витримувати високу температуру до 1177 градусів.

Трикутна форма будинка та основна ізоляція підшипників опори захищають будинок від небезпечної сейсмічної активності.

Цей двоповерховий бетонний будинок, розроблений компанією KWK Promes, у Варшаві, гарантує максимальну безпеку за допомогою рухомих стін.

#bit.ua
Читайте нас у
Telegram
Ми в Телеграмі
підписуйтесь

Долучайтеся до нашого Telegram-каналу з тестами! 🧐