Спецпроєкти

Сьогодні відбудеться перший в історії жіночий вихід у космос. Дивіться пряму трасляцію


Сьогодні відбудеться перший в історії космічний вихід жінок у космос. Місію виконають Крістіна Кох та Джессіка Мейр. Ця місія буде четвертою для Крістіни Кох і першою для Джессік Меїр. Очікується, що вона триватиме п’ять з половиною годин. Астронавтки замінять несправний блок енергоживлення, який перестав працювати минулих вихідних. Він забезпечує подачу енергії на Міжнародну космічну станцію, коли та перебуває у тіні Землі.

Спочатку місія була запланована на 29 березня, але через труднощі в маневруванні в стандартних скафандрах жінкам NASA перенесла подію. Подію можна буде спостерігати в прямому ефірі через офіційний телеканал NASA на YouTube. Трансляція розпочнеться о 6:30 ранку, а сам космічний вихід стартуватиме о 7:50.

Крістіна Кох, інженерка-електрик, в космосі з березня, тоді як Меїр, морський біолог, приєдналася до екіпажу у вересні. Кох уже 200 днів в місії і планує встановити рекорд найдовшої місії, проведеної жінкою, з очікуваною загальною кількістю 328 днів.

Подія знаменує насправді історичний момент не лише для жінок зі всьому світу, а й для всього людства. Хоча наразі вихід за Міжнародну космічну станцію відбувався вже понад 200 разів, вони проводилися або двома чоловіками, або чоловіком та жінкою. Приблизно 10% жінок коли-небудь виходили в космос. «Я думаю, що це досягнення можливе завдяки поколінню жінок, які наполегливо працювали, щоб здобути цю професію», – зазначила Маргарет Вайтекамп, кураторка і голова відділу Національного музею авіації і космонавтики США.

#bit.ua
Читайте нас у
Telegram
Ми в Телеграмі
підписуйтесь