Спецпроєкти

Скільки пластику використовується щодня/щотижня/щомісяця? 3D-модель у порівнянні із Ейфелевою вежею


За інформацією Організації Об’єднаних Націй, щороку в океан потрапляє 8 мільйонів тонн пластикових пляшок, упаковок та інших відходів. Тільки пластикових пляшок минулоріч було продано понад 480 мільярдів. У світовому масштабі щохвилини продається приблизно 1 мільйон пляшок, і це має руйнівний вплив на кліматичний стан планети.

Графічні дизайнери видання Reuters, Саймон Скарр та Марко Ернандес, почали працювати над створенням 3D-моделі, щоб проілюструвати масштаби пластику, який щодня продається та від якого намагаються позбутися по всій планеті: як виглядали б купи використаних пляшок, які люди в усьому світі купують щодня, щомісяця, щороку і протягом останнього десятиліття.

«Цифри приголомшливі, але людям все ще важко зрозуміти, як це виглядає насправді, – зазначив Скарр. – Я хотів уявити це у вигляді фактичної гори викинутих пляшок».

Для візуалізації масштабності їх висоту порівняли з 38-метровою статуєю Христа-Спасителя у Ріо-де-Жанейро, найвищим хмарочосом у світі Бурдж Халіфа (828 метрів) та Ейфелевою вежею. Всі вони виявились практично похованими під купою пластикового сміття.

Найвищий хмарочос у світі Бурдж Халіфа здається мініатюрним порівняно із звалищем пластикових пляшок.

За даними Euromonitor International, з 2009 року продали 4 трильйони пластикових пляшок. Масштаб такої гори пляшок порівняли з Мангеттеном у Нью-Йорку. Купа пляшок досягла б висоти у 2,4 кілометрів.

На зображенні нижче показано, як виглядала б ця купа пластику.

 

 

 

#bit.ua
Читайте нас у
Telegram
Ми в Телеграмі
підписуйтесь