Спецпроєкти

Астрономи виявили 20 нових супутників навколо Сатурна. Ви можете допомогти назвати їх


Астрономам вдалося виявити раніше невідомих 20 нових місяців навколо Сатурна, що робить планету рекордсменом: тепер у неї більше супутників, ніж у Юпітера.

До сьогоднішнього дня абсолютний рекорд за кількістю супутників належав Юпітеру, у якого 79 місяців. У той же час вважалося, що навколо Сатурна обертаються 62 небесних тіла. Таким чином, виявивши 20 нових супутників планета стала володарем 82 місяців.

Виявити супутники вдалося, застосувавши нові алгоритми розрахунку до даних, зібраних за допомогою телескопа Субару.

Кожне небесне тіло має близько п’яти кілометрів в діаметрі. Сімнадцять з них обертаються навколо планети у зворотному напрямку: це означає, що їх рух протилежний обертанню планети навколо своєї осі. Решта три місяця обертаються в тому ж напрямку, що і Сатурн.

Вивчення орбіт цих супутників, за словами вчених, може допомогти з’ясувати як планети в Сонячній системі формувалися та еволюціонували, а також отримати інформацію про походження Сатурна.

Щоб дати назви 20 новим небесних тіл, вчені запустили відкритий конкурс, взяти участь в якому може кожен охочий. Cупутників назвуть на честь гігантів з нордичної, галльської або інуїтської міфології.

#bit.ua
Читайте нас у
Telegram
Ми в Телеграмі
підписуйтесь