Спецпроєкти

Не лише для навчання. ТОП-10 бібліотек світу, які варто включити у ваш must-visit


Одна з найстаріших бібліотек світу, Олександрійська, існувала ще в 3 столітті до нашої ери. У ході розвитку цивілізацій та культур змінювалися бібліотеки – головні культурні та навчальні центри. Деякі з книгозбірень є справжніми витворами мистецтва, від яких захоплює дух і з’являється бажання оселитися там.

Видання Forbes підготувало список незвичайних бібліотек Європи, повз які дуже важко пройти, щоб не зазирнути. Від найновіших архітектурних досягнень 21 століття до величних зразків ренесансу та бароко.

Wirtschaftsuniversität Bibliothek (Відень, Австрія)

Ця університетська бібліотека з економіки побудована у 1898 році, а сучасний дизайн розроблений архітектурною студією Zaha Hadid Architects у 2005.

Бібліотека Варшавського університету (Варшава, Польща)

Розроблена архітекторами Мареком Будзинським та Збігневим Бадовським сучасна бібліотека відкрилася в грудні 1999 р. Її особливістю є ботанічний сад на даху, розроблений архітектором ландшафту Іреною Баєрською. Він відкритий для всіх і охоплює чотири зони, з яких відкривається чудовий вид на річку Вісла.

Королівська бібліотека Данії (Копенгаген, Данія)

Королівську бібліотеку Данії називають Чорним діамантом — за формою вона на вигляд як кубик із чорного граніту. Бібліотека вважається однією з найважливіших будівель Копенгагена, містить велику кількість історичних документів.

Central library Oodi (Хельсінкі, Фінляндія)

Візитна картка фінської сучасної архітектури, екстравагантний та ексцентричний Oodi — одна з найновіших бібліотек у світі, відкрита наприкінці 2018 року та ідеально розташована поблизу центру міста. Створена фірмою ALA Architects, функціонально та естетично розроблена як ідеальний публічний простір.

Міська бібліотека Штутгарта (Штудгарт, Німеччина)

Це публічна бібліотека міста Штудгарт. Вона організована як відділ міського управління культури , що складається з центральної бібліотеки, 17 міських районних бібліотек та двох книжкових камер. Її внітрішній величезний простір компенсує закритий, простий зовнішній вигляд. Побудована за дизайном корейського архітектора Еуо Янг Йі.

Бібліотека Джона Райландса (Манчестер, Великобританія)

Охарактеризована відвідувачами як місце, де міг би побувати Гаррі Поттер, бібліотека в Манчестері є класичним прикладом неоготичної архітектури. Бібліотеку заснувала Енрікета Августина Райландс на згадку про свого чоловіка Джона Райландса в 1889 році.

Читальний зал з високою склепінчастою стелею прикрашений надзвичайними деталями — від величезних вітражів до серії портретів та скульптур, що деталізують інтелектуальну та мистецьку історію людства, — справляє враження притулку спокою.

Stiftsbibliothek Admont (Едмонт, Австрія)

У самому серці Австрії розташована найбільша монастирська бібліотека у світі, яку іноді називають восьмим чудом світу. Зал у стилі пізнього бароко побудовано за проєктом архітектора Йосипа Х’юбера в 1776 році. Стеля представлена у формі семи бань, прикрашених фресками Бартоломео Альтомонте. Всі фрески ілюструють різні етапи формування та розвитку людських знань про себе та про Всесвіт.Чотири ефектні бронзові статуї в головному залі уособлюють смерть, воскресіння, пекло і рай.

Kloster Wiblingen (Ульм, Німеччина)

Колишній монастир бенедиктинців, а зараз 72-метрова бібліотека прикрашена неймовірними фресками, статуями та вишукано деталізованими мармуровими колонами. Зал монастирської бібліотеки – один з найяскравіших зразків рококо в Німеччині.

Національна бібліотека святого Марка (Венеція)

Бібліотека розташована на площі Святого Марка. У ній зберігається одна з найважливіших у світі колекцій грецьких, латинських та східних рукописів. Побудована за проєктом архітектора Якопо Сансовіно – це ключовий приклад архітектури венеціанського ренесансу.

Бібліотека Сент-Женев’єв (Париж, Франція)

Бібліотека Сент-Женев’єв є основним науково-довідковим центром для студентів Паризького університету. Вона побудована в середині 19-го століття архітектором Анрі Лабрустом і відома своїми залами для читання з приголомшливими колонами. Розташована на пагорбі Святої Женев’єви. У ній зберігається понад два мільйони книг.

#bit.ua
Читайте нас у
Telegram
Ми в Телеграмі
підписуйтесь

Долучайтеся до нашого Telegram-каналу з тестами! 🧐