Спецпроєкти

Доведено, що швидкість кроків впливає на старіння


Вчені Дюкського університету в Північній Кароліні майже 50 років досліджували зв’язок між швидкістю ходьби та біологічним старінням і когнітивними здібностями людини. Нещодавно півстолітній експеримент закінчився, і вчені прийшли до висновку, що швидкість ходьби впливає на темпи старіння мозку та тіла людини.

У дослідженні брали участь 904 людини, які проживають в Новій Зеландії. За ними спостерігали з трьохрічного віку. Протягом життя вчені стежили за здоров’ям цих людей: функціонуванням мозку, а також їхнім загальним фізичним станом.

Дослідники виявили, що у 45-річних людей, які повільно ходять, спостерігають ознаки прискореного старіння: їхні легені, зуби та імунна система знаходяться в гіршому стані, ніж у людей того ж віку, які ходять швидше. Їх мозок менший за обсягом, а кора тонша, ніж у тих, хто ходить швидше.

Також вдалося встановити, що між дітьми, які ходили повільно (із середньою швидкістю ходьби 1,21 метра в секунду) і які ходили швидко (із середньою швидкістю ходьби 1,75 метра в секунду), різниця IQ була в 12 балів. З роками значних змін не відбувалося. За результатами дослідження, ті, у кого в юному віці був низький коефіцієнт інтелекту, у віці 45-ти років ходять повільніше.

Вчені вважають, що зниження швидкості ходьби може бути ознакою прискореного старіння і погіршення роботи всіх органів, тому що здатність швидко ходити залежить від взаємодії всіх систем організму.

Науковці розглядають різні методи лікування. За висновками вчених, ті хто входить до групи ризику, можуть змінювати свій спосіб життя, залишаючись довше молодими і здоровими.

#bit.ua
Читайте нас у
Telegram
Ми в Телеграмі
підписуйтесь

Долучайтеся до нашого Telegram-каналу з тестами! 🧐