Спецпроєкти

Поліція Массачусетса почала використовувати роботів-собак від Boston Dynamics


З 2019 року американська компанія Boston Dynamics продає і здає в оренду своїх роботів. Однак в договорі прописано, що роботів не можна використовувати як зброю.

Поліція штату Массачусетс на три місяці орендувала робота-собаку Spot. Їх виробляє американська компанія Boston Dynamics. Правоохоронці використовували робота під час навчань, щоб спостерігати за певним об’єктом на безпечній відстані. Таким чином можна стежити за озброєним злочинцем, що сидить в засідці, не ризикуючи життям поліцейських. Хоча поліція орендувала робота для навчань, поліція вже тестувала роботів в двох інцидентах.

Робот Spot вміє пересуватися вгору і вниз по сходах, а також кооперуватися з іншими роботами за допомогою автономної навігації. На початку 2018 року Boston Dynamics випустила відео, в якому Spot відкрив двері для іншого робота. Раніше засновник Boston Dynamics Марк Райберт заявляв, що продажі таких пристроїв для комерційних і особистих цілей почнуться в 2019 році. Віце-президент компанії Майкл Перрі каже, що не проти того, щоб поліція використовувала їх винахід в небезпечних для людини ситуаціях. Проте в договорі про оренду робота зазначено, що його не можна використовувати в якості зброї – заподіювати фізичну шкоду людям або залякувати їх.

#bit.ua
Читайте нас у
Telegram
Ми в Телеграмі
підписуйтесь