Спецпроєкти

Арт-інсталяції більше не підпалюватимуть. Новий екоплан від Burning Man


Burning Man – це арт-фестиваль, який проходить щороку посеред пустелі в штаті Невада. На випаленій рівнині виростає місто у 80 тисяч чоловік, які з’їжджаються туди з усього світу. Ми вже писали про те, чим він особливий та як жилося там нашій видавчині Тані Гриньовій.

За традицією в останню ніч фестивалю відбувається спалення Людини – гігантської дерев’яної статуї, яку споруджують кожного разу в центрі містечка. Так, всі збираються, щоб відсвяткувати відродження людського духу і тіла. Також, по закінченню фестивалю деякі учасники спалюють свої арт-об’єкти.

Та, здається, на фестиваль тепер очікують значні зміни. Фестиваль Burning Man заявив, що до 2030 року стане фестивалем з нульовим балансом викидів вуглецю. Відвідувачів фестивалю попросили переглянути необхідність підпалювати свої артоб’єкти. Організатори фестивалю визнали негативний вплив цього на довкілля і закликали учасників розглянути альтернативи традиційному ритуалу спалення. Про це пише Dezeen.

Фестиваль, який щоліта проходить у пустелі Блек-Рок в Неваді і збирає понад 80 тисяч людей, розробив проект плану сталого розвитку, після того як організатори підрахували, що його вуглецевий слід становить 100 000 тонн CO2 на рік. Цьому сприяє якраз традиція спалювати «храм» та інші тимчасові артоб’єкти, які художники створюють спеціально до події.

Фестиваль планує стати екологічно регенеративним до 2030 року та запроваджує план для зменшення вуглецевого сліду і стійкого керування відходами. Заплановано, зокрема, такі вдосконалення: компенсацію викидів вуглецю, генерування відновлюваної енергії та координацію транспорту до події.

Протягом наступних 10 років Burning Man Project повинен зробити свій внесок у боротьбі з кліматичними змінами, а саме:

No Matter Out of Place – утилізувати сміття екологічно;
Be Regenerative – робити позитивний екологічний внесок;
Be Carbon Negative –  контролювати викиди вуглецю.

View this post on Instagram

It’s time to rally the significant intellectual, creative, and financial resources of the Burning Man community to develop, proliferate, and scale environmental sustainability solutions. There are three broad goals to be achieved over the next 10 years: 1. No Matter Out of Place. Handle waste ecologically. 2. Be Regenerative. Create a net positive ecological and environmental impact. 3. Be Carbon Negative. Remove more carbon from the environment than we put into it. Read more in the Burning Man Journal (link in bio) for how we plan to get there, including the more detailed "2030 Environmental Sustainability Roadmap" on our new Medium account. | Photo of @fly_ranch by George Post | #burningman #brc #blackrockcity #thankslarry #leavenotrace #10principles

A post shared by Burning Man Project (@burningman) on

Так, один з гостей Burning Man, архітектор Артур Маму-Мані, прокоментував: «Вони повністю переосмислюють процес організації фестивалю, і, як на мене, це хороший знак».

#bit.ua
Читайте нас у
Telegram
Ми в Телеграмі
підписуйтесь