Письменниця Оля Котрус запустила проєкт Daily Sexism – історії жінок, які зіткнулися із сексизмом
Вчора розпочалася кампанія «16 днів активізму проти гендерно зумовленого насильства», під час якої відбуваються заходи та запускаються проєкти, присвячені проблемі насильства над жінками. З 25 листопада по 10 грудня всі небайдужі можуть долучитися до кампанії чи привернути до неї увагу.
Однією з причин психологічного та фізичного насильства над жінками, а відповідно й сексизму часто є різні гендерні стереотипи, прищеплені нам з дитинства. Сексизм, тобто упередження та дискримінація за гендером, досі є частиною нашого українського повсякдення. Для того щоб боротися із сексизмом на щоденній основі, письменниця і блогерка Оля Котрус запустила проєкт Daily Sexism, у межах якого збирає історії жінок, які зіткнулися із сексизмом. Мета проєкту – показати на прикладі історій, що проблема існує і вона масштабна.
«У травні 2018 я подивилася на YouTube ролик, який дуже зачепив мене. Здається, це був черговий TED-talk зі статистикою насильства щодо жінок. Захотілося тієї ж миті щось зробити. І я придумала домен daily-sexism.com – він просто виник у мене в голові як неонова вивіска, і я відразу його купила. Подумала – нехай лежить, в один прекрасний день я знайду йому застосування. І знайшла», – йдеться в інстаграм-дописі Олі Котрус.
Вже у березні Оля створила анонімний опитувальник у гугл-доках, де протягом трьох днів жінки могли поділитися своїм досвідом зіткнення із сексизмом. «Вже тоді я знала, що перенесу це все на сайт daily-sexism.com. Але спершу мені хотілося перевірити, який відгук ця ідея отримає серед моєї аудиторії. За три дні 208 жінок поділилися своєю історією», – зазначила Оля.
Катя, Київ: «Как-то познакомилась с парой «психологов-тренеров». После разговора про феминизм, мужчина сказал: вот выбери, ты хочешь быть феминисткой или любимой? То есть в голове у этих псевдо психологов даже нет варианта, что я могу быть любимой, имея при этом права».
Якщо вам є чим поділитися, коли і за яких обставин ви відчували подібне «особливе» ставлення до себе, поділіться нею (анонімно), навіть якщо це здається вам дрібницею.