Спецпроєкти

Disney+ буде попереджати глядачів про «застарілі культурні стереотипи» в мультфільмах


Дісней упродовж десятиліть домінував у сфері розваг. З моменту запуску Disney Plus компанія вважає, що вона повинна боротися з не дуже гарними елементами свого минулого. Стримінговий сервіс Disney+, який запустили 12 листопада, віднині попереджатиме глядачів про «застарілі культурні стереотипи», які присутні в класичних мультфільмах Disney.

Такі дисклеймери з’являються, коли користувачі переглядають фільми, як-от «Дамбо», «Фантазія», «Леді і Бродяга» та «Книга джунглів» — всіх їх критикують за використання расових стереотипів.

Перед показом мультфільму на екрані з’являтиметься напис: «Це відео показане в оригінальному вигляді». І далі дисклеймер: «Воно може містити застарілі культурні стереотипи». Які саме культурні стереотипи, не уточнюють.

Проте можна здогадатися, про що йдеться, наприклад, у пісні «What Makes the Red Man Red» («Що робить червоношкірого червоношкірим») з мультфільму «Пітер Пен». Образи сіамських котів в анімаційних фільмах «Леді і волоцюга» і образ короля Луї в «Книзі джунглів» також критикують за використання расових стереотипів. Однак не зрозуміло, чому, наприклад, «Аладін» 1992 року (або ж «Пісня Півдня») не містить цього дисклеймеру, адже там є також багато расистських висловлювань.

Такий крок компанії Disney сприйняли досить контроверсійно. Деякі оцінюють його позитивно, інші ж — критикують за  формулювання, оскільки слово «застарілий» сприймається лише як те, що колись це явище було чудовим і прийнятним,  а культура ж має властивість прогресувати. Ще інші вважають, що подібне потрібно сприймати в межах історичного контексту, не більше.

Це вже колись робила і компанія Warner Bros. Їхній дисклеймер вважають кращим, ніж той, що придумали Disney. «Мультфільми, які ви збираєтеся побачити, – це продукти свого часу. Вони можуть зображати деякі етнічні та расові стереотипи, які були звичним явищем в американському суспільстві. Ці зображення були помилковими тоді і залишаються такими сьогодні», – писала студія Warner Bros. «Ці мультфільми подають так, як вони були створені, тому що робити інакше було б те саме, що стверджувати, що цих стереотипів ніколи не існувало».

#bit.ua
Читайте нас у
Telegram
Ми в Телеграмі
підписуйтесь