Спецпроєкти

Історії бездомних. Як люди опиняються на вулиці і чи можуть повернутися до звичного життя?


Нещодавно ми публікували матеріал про кількість бездомних в Україні та організації, які їм допомагають: надають їжу, житло тощо. Один з найнезвичайніших українських проєктів – це «Сука-жизнь». Його автор спочатку лише фотографував бездомних, а згодом вирішив, що має сили їм допомагати.

В інстаграмі проєкту він публікує не лише фото тих, хто не мав власного житла, а й їхні історії. Більшість із цих історій доводить – на вулиці може опинитися хто завгодно. Втратити гроші, документи та житло, залишитися без підтримки – це не прерогатива тільки пияків або наркозалежних. Талановиті, цілеспрямовані й комунікабельні люди, які мають друзів, теж у зоні ризику. Розказуємо історію одного з них.

Жені 31 рік, сам він з Херсону. Вирішив переїхати до столиці після смерті матері. Женя працював лінійним продюсером в одному з найкращих продакшенів країни та отримував хорошу зарплату. Ще й на знімальному майданчику познайомився з дівчиною, з якою незабаром з’їхався. Вони разом знімали квартиру і насолоджувалися життям. 

Женя почувався цілком щасливим.

Згодом дівчина вирішила піти з роботи, і пара переїхала в її квартиру. При цьому грошей вистачало на нові речі, подорожі. Ще закохані потихеньку відкладали собі на окрему квартиру.

Потім почалася війна. Женя поїхав знімати  серіал до Казахстану. Коли повернувся, виявилося, що продакшн, де він працював, переживає кризу. Зарубіжні клієнти через війну відмовилися від зйомок в Україні. А саме завдяки іноземним замовленням формувалася основна частина доходів компанії. Так Женя залишився без роботи.

Парі довелося жити на заощадження. Женя всіма силами намагався шукати роботу, але пошуки були невдалими. Коли гроші закінчилися, Женіна дівчина (вже колишня) показала йому на вихід.

Далі було чимало спроб повернутися до нормального життя, втрата документів, життя на вулиці, хвороби та побої. Іноді Женя випивав, проте не напивався. У нього залишилися всі навички роботи зі знімальною технікою, він розбирався в адмініструванні проєктів та був готовий вчитися новому. Казав, що заради шансу на нове життя ладний покинути всі шкідливі звички (хіба що крім куріння).

Засновник проєкту «Сука-жизнь» вирішив допомогти Жені. 

Я не можу залишити його животіти ось так. Я готовий дати йому шанс. А ви?

Як Женя повернувся до нормального життя

Спершу потрібно було знайти Жені новий одяг та місце, де він міг нормально помитися. Потім – пройти процедуру відновлення документів, зокрема для пошуку роботи. Але все пішло трошки не так, як планувалося.

Із Женею засновник проєкту мав зустрітися об 11 ранку. А за годину до цього під’їхав Женін найкращий друг, який його всюди шукав. Знайти хлопця вдалося не одразу, довелося обійти кілька покинутих будівель, в одній з яких він і жив. А потім була сцена ніби з кіно: зустріч друзів, яку важко описати словами. Та й чи потрібно це?

Так вийшло, що Женю всі роки, які він перебував на вулиці, шукали друзі та колеги. Він про це не знав і думав, що про нього забули/на нього забили. Це був один з факторів, які впливали на стан хлопця: розпач, жодної підтримки, відчуття повної самотності та ізольованості від світу. 

Женю вдалося повернути до нормального життя. Він знайшов роботу у своїй сфері, кілька місяців знімає квартиру разом з друзями. У нього з’явилася любляча дівчина. Сам засновник проєкту «Сука-жизнь» продовжив спілкуватися із Женею. За його словами, він ледве впізнав Женю: його зустрів щасливий молодий хлопець, охайний, усміхнений, який жартував і розповідав про власні плани.

Ось таке побажання для Жені було залишене в Інстаграмі:

Женю, я знаю, що ти підписаний на цей проєкт та прочитаєш це. Я хочу тобі сказати, що ти – дуже важлива мотивація для мене і, можливо, для багатьох з тих, хто підписаний на цей проєкт. Те, що ти зробив, переступивши поріг із життя бездомної людини у те звичне для тебе коло друзів і у своє нове третє життя, вражає мене. Я готовий тисячу разів помилитися заради однієї такої історії, як твоя. І навіть якщо якийсь день буде дуже невдалим, ти повернешся до свого теплого будинку та допишеш-таки свою книжку. Я сподіваюся отримати перший її примірник, серйозно.

Наслідки Женіних хвороб і травм заліковані, плани на майбутнє грандіозні. Женя вдячний проєкту, який дав йому шанс повернутися до життя. Він цим шансом скористався на всі сто відсотків і зараз продовжує змінювати своє життя на краще. Допомогли Жені навіть просто слова підтримки: незнайомі люди, які дізнавалися його історію, бажали успіху, казали, що йому все вдасться. Віра інших додає віри в себе. І Женіна історія – цьому підтвердження.

Комент Жені:

Друзі, дякую вам усім! За добрі слова, за підтримку, за довіру. Як виявилося, «Сука-жизнь» стала відправною точкою для повернення до нормального життя. Це цінніше, ніж виграти в лотерею. Думав, на мене всі давно забили. А виявляється, мене майже чотири роки не втомлювалися шукати десятки колег, друзів… Не хочу назад на вулицю! Ось вам і нове, «третє» життя почалося. Ще раз дякую вам усім. Досі не вірю, що все так кардинально змінилося.

Ви також можете підтримати проєкт «Сука-жизнь» і допомогти бездомним людям, давши їм шанс на нове життя. І пам’ятайте: добро починається з кожного з нас.

#bit.ua
Читайте нас у
Telegram
Ми в Телеграмі
підписуйтесь