Спецпроєкти

Проект дня: інтерактивна карта, яка розповідає про Київ початку XX століття.


Якщо вам завжди кортіло дізнатися як жили кияни на початку минулого століття або #що цього дня відбувалось у житті прадіда і прабабки, але вам нудно читати історичні тексти, то вам пощастило! Дослідники Центру міської історії спільно з групою київських дослідників вирішили розповідати ці історії за допомогою інтерактивної мапи Києва початку ХХ століття.

Проект «Інтерактивний Київ», за задумом його творців, це «спроба перенести Київ початку ХХ ст. у площину цифрової мапи». Мета проекту – показати тогочасні інфраструктурні об’єкти та познайомити з різноманіттям буденного життя киян та киянок 100 років тому.

Які були найкращі ресторани у Києві? Куди бігти і скільки грошей діставати, якщо заболів зуб? У яку школу відправити дитину так, щоб недалеко від дому? У кого краще винаймати квартиру та прогулянка якою вулицею загрожувала вашому гаманцю чи навіть життю? На всі ці питання і покликаний дати відповіді цей проект.

Наприклад, зараз на сайті платформи уже опубліковані історії київського вегетаріанства, боротьби з проституцією за часів війни, історії проте, як хейтери писали свої коментарі, коли не було соціальних мереж, але були газети.

Проект освітньої платформи розроблений командою Центру міської історії (Львів) спільно з групою київських дослідників. Дослідники поставили за завдання поєднати історію повсякдення, цифрову історію та метод learning by doing. У майбутньому проект стане основою для розробки академічного курсу з цифрової історії в Києво-Могилянській академії.

Пізніше дослідники планують додати матеріали радянської історії Києва. Наразі спільнота працює над розробкою тематичних блоків про транспорт, освіту, медицину, їжу, культурне життя у форматі story map. Автори будуть публікувати дослідження, які вдалося знайти в кіно-, фото-, фоно-архівах.

Дізнатися як жили кияни у XX столітті – можна на сайті проекту.

Сьогодні, 5 листопада, відбудеться презентація мапи «Інтерактивний Київ». Є можливість відчути себе мешканцем чи мешканкою Києва початку 20 століття!

Де: Центр польських та європейських студій

Коли: 5 листопада о 19:00 год

Стежити: facebook-подія

Ще одна презентація відбудеться 21 листопада в Urban Space 500. Слідкуйте за оновленнями у соціальних мережах.

ТАКОЖ ЧИТАЙТЕ Нові місця Києва. 17 закладів, що відкрилися в жовтні
5

 

#bit.ua
Читайте нас у
Telegram
Ми в Телеграмі
підписуйтесь