Спецпроєкти

Microsoft у Японії перейшов на 4-денний робочий тиждень. Як це вплинуло на продуктивність?


У межах Work-Life Choice Challenge влітку компанія Microsoft у Японії вирішила випробувати чотириденний робочий тиждень. І вже через місяць відзначила позитивні результати в продуктивності та задоволеності працівників.

У серпні представники компанії в Токіо зробили п’ятницю вихідним днем без вирахування грошей із зарплатні, надаючи своїм співробітникам (понад 2 тисячі) спеціальні відпустки. Час нарад був обмежений до 30 хвилин, також керівництво заохочувало своїх співробітників більше використовувати чати як альтернативу живому спілкуванню. Опитування працівників показало, що 92% з них почуваються щасливішими після того, як робочих днів стало менше.

Також компанія заявила, що продуктивність працівників у серпні зросла на 40%.  Програма посприяла позитивним змінам у робочій культурі Японії, адже ця країна відома найдовшим робочим часом у світі та водночас найнижчими показниками продуктивності серед країн G-7.

Окрім скорочення робочого тижня, на 58% зменшилося використання паперу, споживання електроенергії скоротилося до 23%. Продажі зросли порівняно з минулим роком майже на 40 відсотків.

Схожий експеримент проводився і в Новій Зеландії компанією Perpetual Guardian. Після введення чотириденного робочого тижня працівники стали щасливішими, креативнішими, пунктуальнішими та більш продуктивними.

Вчені стверджують, що чотириденний робочий тиждень дозволяє працівникам більш ефективно зосереджувати свою увагу та виробляти кращий баланс між роботою та особистим життям.

#bit.ua
Читайте нас у
Telegram
Ми в Телеграмі
підписуйтесь