Спецпроєкти

Які міста можуть опинитися під водою до 2050 року?


Одним із наслідків глобального потепління є зростання рівня світового океану, що загрожує повенями, нестачею продовольства та питної води. Уже зараз деякі острівні держави (наприклад, Фіджі) переселяють своїх жителів на більш високі ділянки.

Згідно з новими дослідженнями американського наукового центру Climate Central , від зростання рівня світового океану до 2050 року може постраждати втричі більше людей, ніж вважалося раніше. Про це пише The New York Times. Нове дослідження показує, що близько 150 мільйонів людей зараз живуть на суші, яка до середини століття буде нижче лінії відпливу. Від цього постраждають жителі бідних країн, прибережних міст і острівних держав.

Понад 20 мільйонів людей у В’єтнамі, майже чверть населення, живуть на землях, які в майбутньому потенційно можуть бути затоплені. Зокрема під загрозою затоплення південь В’єтнаму. У Таїланді зараз понад 10% громадян проживають на землях, які, ймовірно, будуть затоплені до 2050 року (столиця країни, Бангкок − у центрі зони ризику). Так само і значна частина Мумбаї, фінансової столиці Індії та одного з найбільших міст світу.

6 міст, які потенційно можуть бути затоплені:

1. Хошимін (В’єтнам) та інші міста на півдні В’єтнаму

2. Бангкок, Таїланд

3. Шанхай, Китайська Народна Республіка

4. Мумбаї, Індія

5. Александрія, Єгипет

6. Басра, Ірак

«Така ситуація може в майбутньому спричинити соціальну та політичну нестабільність у регіонах і спонукати до розвитку збройних конфліктів або збільшення ймовірности тероризму», – зазначив один із дослідників наукового центру. – Отже, це значно більше, ніж екологічна проблема, це також гуманітарна проблема, проблема безпеки і, можливо, військова проблема».

Дослідники рекомендують прибережним країнам інвестувати в захисні споруди й бути готовими до переселення людей із прибережних зон вглиб країни.

#bit.ua
Читайте нас у
Telegram
Ми в Телеграмі
підписуйтесь