Спецпроєкти

«Це улюблена справа, я люблю секс», — засновник секс-шопу LOVESPACE Тарас Крупа


Редакція bit.ua продовжує традицію тематичних тижнів. Щоб позбутися незграбних смішків і розмов «про ЦЕ» наш поточний тиждень — тиждень сексу. Ми пропонуємо почати обговорення безпечного, різноманітного і класного досвіду з обопільної згоди.

Тарас Крупа працював успішним юристом, а потім одного дня покинув високооплачувану роботу та відкрив секс-шоп. Його творіння «LOVESPACE» — єдиний інклюзивний секс-шоп в Україні, який має на своїй території ще й дві локації, в яких можна проводити лекції і зустрічі. Ми зустрілися з Тарасом, щоб поговорити, що зараз українці купують найчастіше та що їм заважає наважитися на покупку.

Як виникла ідея створення секс-шопу? Ви ж мали стабільну та високооплачувану роботу. Це рок-н-рол? Чи можливо, досягли всього чого хотіли у юриспруденції?

Більше того ця робота приносила мені набагато більші гроші, ніж секс-шоп, але хочу сказати, що там мені постійно треба було іти на компроміс із моєю совістю, а це важко. Це улюблена справа, я люблю секс.

Для мене секс — це про довіру, про прийняття, про задоволення, про комунікацію і якісне повноцінне життя, яке неможливе без сексуального здоров’я.

Сьогодні Lovespace — єдиний український секс-шоп із лекторієм і кімнатою для майстер-класів. Чи є ще думки щодо розвитку? Не набридне вам цей бізнес, як юриспруденція?

Трошки історії: ми були першопрохідцями, першими почали читати лекції, знаходити і привозити нові якісні товари тощо, тому ми назвалися «Перший секс-шоп», а не тому, що ми з’явилися в еру динозаврів (сміється, — прим.).

Пізніше ми зрозуміли, що навіть слово «секс-шоп» вже тригер. Для багатьох секс-шоп — це соромно і ненормально, тому ми створили нове поняття – LOVESPACE.

LOVESPACE — простір сексуальних товарів і знань для людей, готових приймати себе.

Чи впевнені ви у кожному товарі, який є у вашій крамниці?

Так. Навіть більше, ніж в собі. З якісними товарами легко бути впевненим (посміхається, — прим.).

Ми постійно «фільтруємо» виробників, обираємо найкращі бренди незалежно від країни виробника. Головний принцип обирати лише те, чим користувався б сам. Так, ми буквально тестуємо багато товарів всередині нашої команди. Наприклад, зараз ми тестуємо новинки від української компанії «LOVECRAFT» і новинки з Німеччини від «Fun Factory» та з Канади від компанії «Wow-Tech» (We-Vibe).

На початок створення магазину якими були ваші уявлення про ринок секс-товарів, розкутість українців? Якими дослідженнями ви керувалися при відкритті магазину?

Я не мав ніякої аналітики і знання були нульові, усе дізнавалися через власні експерименти і дослідження. Ми були першопрохідцями.
Пам’ятаю точно, що перше, що я шукав — це якісний лубрикант, відмінний від тих, що я купував тоді в аптеках і супермаретах, і коли я його знайшов — це була перша Перемога!

З чим ви б пов’язували скутість співвітчизників у плані знань про секс? Звідки цей внутрішній сором за свої бажання?

Імовірно, з радянським спадком. Наші батьки та і дехто з нас народилися й виросли в радянському союзі, де не було не лише сексу, а й базових прав людини і громадянина. Табуювання нормальних тем: підліткова ерекція, менструація, сексуальне здоров’я — вголос ніколи не обговорювалися. Про це мовчали в тогочасних медіа і не говорили в школах та сім’ях. А будь-які прояви сексуальности вважались цінностями гнилого заходу.

Певний вплив має церква. На жаль, багато людей думає, що секс-шоп — це щось гріховне і заборонене, тож, звичайно, їм соромно.

Можливо, це дивно звучить, але LOVESPACE зберігає так звані традиційні цінності сім’ї, а не навпаки. По суті, ми розповідаємо, як покращити й урізноманітники стосунки в парі. Адже досить часто, коли зникає секс, розпадається сім’я.

Lovespace вісім років. Чи могли б ви описати 5 позитивних тенденцій, які помітили за ці роки, які стосуються інтересу українців до секс-іграшок або ж сексуальної обізнаности?

  • з’явилося нове покоління, якому не байдуже до свого сексуального здоров’я, вони досліджують, подорожують, шукають нове;
  • змінюється культура споживання сексу;
  • з’являється розуміння, що секс не починається і не закінчується ліжком;
  • якщо говорити суто про секс-іграшки, за 9 років з’явилось розуміння, що іграшки — це FUN, весело, зараз в тренді настільні секс-ігри для дорослих, нереалістичні кольори і форми серед вібраторів чи ділдо.

Сподіваюся, що LOVESPACE «приклав руки» до усіх пунктів.

Як загалом ви прийшли до ідеї зробити дещо більше, ніж просто секс-шоп? Ви ж займаєтеся серйозною просвітницькою діяльністю у темі сексу, у вас, окрім шоуруму, є приміщення для проведення заходів.

Якось досить швидко зрозуміли, що сексуальні стосунки є куди покращувати завжди. І гарний секс можливий коли ти дбаєш про своє сексуальне здоров’я і сексуальне здоров’я та довголіття партнера/партнерки. Якісний лубрикант вже здатен здійснити маленьку сексуальну революцію у вашій спальні:)). Звідси з’явилося бажання розповідати про це не лише друзям і знайомим, а й проводити перші імпровізовані лекції. Ми — команда практиків, тому охоче ділимося знаннями і власним досвідом. Сьогодні ми вийшли за межі власного лекторію і розповідаємо про секс-іграшки на різноманітних івентах, молодіжних таборах, у таборах активної реабілітації.

В одному з інтерв’ю ви говорили, що відмовилися від 14 тисяч товарів, які можна знайти в інших українських секс-шопах. Могли б детальніше розповісти, що це за товари та чому їх не знайти на ваших полицях?

На початку ми не знали, який виробник якісний, який — ні. Усе дуже просто: ці 140 000 товарів були низької якості. Одна із цінностей LOVESPACE — просувати тільки якісні секс-товари, а клієнт вже сам обере дорожчий чи дешевший він хоче.

У нас досі на складі лежить кілька анальних пробок з Китаю, які ми зберегли для історії і порівняння.

Друга цінность LOVESPACE — сексуальне здоров’я. Ми не продаємо:

  • чоловічу віагру і китайські аналоги;
  • поперси;
  • товари із фталатами чи товари сумнівної якости.

Третя цінність LOVESPACE — ми не продаємо фейкових товарів. Наприклад, жіночу віагру чи феромони, креми для збільшення грудей або члена, а також інформуємо людей, чи діють ті чи ті засоби та як саме.

Як ви шукаєте персонал для такої відповідальної роботи?

Ну, тут все водночас дуже складно і дуже просто. Наша команда — це люди зі спільними цінностями, кожен і кожна дивляться в одному напрямку.

Українські підприємці в минулому дуже часто скаржилися на корупцію в органах контролю. Ви стикалися з подібним?

Ні, не доводилося. Я думаю, це тому, що ми відкриті і працюємо прозоро, та й ледве не єдині серед офлайн-магазинів, хто має касові апарати, я вже мовчу про інтернет-магазини.

Наскільки прибутковим є подібний бізнес? Ви б рекомендували цю нішу своїм партнерам чи це ризиковий на сьогодні бізнес в Україні? Економічний розвиток цієї галузі простежується за часи існування LOVESPACE?

Будь-який бізнес може бути як прибутковим, так і ні:). Стосовно рекомендацій чи ризиків, єдина рекомендація — займатися улюбленою справою.
Це моя улюблена справа, ось і все:).

Чи аналізували ви топ-позиції асортименту? Що частіше купують, а що може довго чекати на складі і чому?

У топі на сьогодні лубриканти, настільна секс-гра для дорослих «Wandersex» та іграшки певних брендів, зокрема «We-Vibe» та «Fun Factory».

Як наважитися на першу покупку в секс-шопі?

Подзвонити, але краще приїхати в LOVESPACE.

#bit.ua
Читайте нас у
Telegram
Ми в Телеграмі
підписуйтесь