Спецпроєкти

Гуманоїди, риби та змії: вчені виявили 143 нових геогліфи на плато Наска. Їм майже 2000 років


8

Стародавні культури створювали по всій планеті загадкові геогліфи – масштабні зображення, вирізані у ландшафті, і часто розгледіти їх можна тільки з повітря. Оскільки зображення були створені задовго до того, як повітряні подорожі стали реальністю, факт існування геогліфів був виявлений лише сто років тому.

Так, команді вчених з Ямагатського університету в Японії вдалося виявити на плато Наска в Перу понад 140 нових гігантських малюнків. Вивчивши супутникові знімки і провівши детальну лазерну аерофотозйомку цієї місцевості, а за її результатами – серію польових робіт, вони зафіксували 143 нових геогліфи, що зображують людей, тварин та інших живих істот, розгледіти які можна тільки з повітря.

Один з малюнків був виявлений лише в 2019 році за допомогою штучного інтелекту IBM Watson Machine Learning Community Edition, який склав воєдино розрізнені фрагменти ліній. Він невеликий, всього п’ять метрів заввишки, і на ньому зображена гуманоїдна фігура, яка тримає тростину.

 

Серед виявлених малюнків є зображення птахів, мавп, риб, змій, лисиць, котів і лам. Всі вони були зроблені шляхом виїмки верхнього шару ґрунту – каменів, під якими є шар світлого піску. Яскравий пісок прокреслюють на темній землі добре помітні лінії, проте з часом більшість з них також потемніли.

Розміри більшості знайдених зображень становлять від п’яти до 50 метрів, найбільший геогліф розкинувся в довжину понад 100 метрів.

Геогліфи Наски, або лінії Наски — це набір геогліфів, розташованих на високому посушливому плато Наска, що простягнулося на 80 км між містами Наска і Пальпа в пустелі Сечура (Наска), Перу. Вважається, що ці лінії були створені представниками культури Наска між 200 роком до н. е. та 700 роком н. е. До геогліфів Наски належать сотні фігур – тварин, птахів та незрозумілих зображень.

01/4

Мета створення Ліній Наска досі невідома, хоча існує низка теорій щодо їхнього значення. Дехто припускає, що вони адресувалися богам культури Наска, інші – що вони створені з астрономічною метою. Є навіть люди, впевнені, що лінії накреслили для спілкування з позаземними істотами.

Лінії були створені шляхом усунення вкритої оксидом заліза гальки, що вкриває поверхню пустелі. Після усунення гальки світліший ґрунт різко контрастує з темною поверхнею навколо. Лінії добре зберігаються завдяки виключно сухому, безвітряному та незмінному клімату регіону.

Геогліфи Наски були виявлені лише в XX столітті під час перших польотів над плато. У 1994 році покрита гігантськими малюнками територія була внесена до списку Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО. На той момент там було знайдено лише близько 30 древніх зображень флори, фауни і геометричних фігур.

#bit.ua
Читайте нас у
Telegram
Ми в Телеграмі
підписуйтесь