Спецпроєкти

Для чого в ізраїльських офісах фотографії Грети Тунберг?


Нещодавно у центрі Сан-Франциско з’явився мурал 16-річної екоактивістки Грети Тунберг. Художник створив портрет Грети, щоб у такий спосіб нагадувати містянам про дбайливе ставлення до екології та проблеми глобального потепління.

Тим часом в Ізраїлі набуває популярності рух «Грета-Шеймінг». У офісах та кафетеріях запровадили ініціативу, в межаї якої за допомогою фотографій Грети Тунберг працівників намагаються «присоромити» за використання одноразового пластикового посуду. Так, на одній з викладених у соцмережах фотографій видно, що зображення Тунберг розміщено біля пластикових стаканчиків для кави, а над зображенням – напис великими літерами: «Ти впевнений?».

Фотографії Тунберг з’являються на офісних кухнях поруч з одноразовими виделками, ложками та склянками: активістка з докором дивиться на тих, хто їх використовує. На деяких роздруківках написано: «Як ви смієте?» – одне з питань, яке активістка використовувала у своїй промові на саміті ООН.

24 вересня 2019 року Грета Тунберг виступила з емоційною промовою в Нью-Йорку на саміті ООН зі змін клімату. Вона заявила, що протягом 30 років наука чітко вказувала на небезпеку глобального потепління, але політики вважають за краще не помічати проблеми: «… адже саме нам [моєму поколінню і поколінню моїх дітей] доведеться мати справу з наслідками. <…> Ви підводите нас. Але ми починаємо розуміти, що ви зрадники», — заявила Грета Тунберг світовим лідерам.

На цьому тижні Тунберг анонсувала вихід своєї нової книжки «No One Is Too Small to Make a Difference». Виручені з продажів гроші підуть на благодійність.

#bit.ua
Читайте нас у
Telegram
Ми в Телеграмі
підписуйтесь