Ukrainian Unofficial: як виглядає українське неофіційне мистецтво
31 жовтня у Національному художньому музеї України презентували перший том електронного архіву українського неофіційного мистецтва другої половини 20 століття «Ukrainian Unofficial».
Архів створений завдяки співпраці команди аукціонного дому «Дукат» з мистецтвознавцем Валерієм Сахаруком. Він представляє мистецький доробок 25 митців, які творили альтернативу радянській культурній ідеології соцреалізму. Серед художників — Алла Горська, Федір Тетянич, Ада Рибачук, Володимир Мельниченко, Флоріан Юр’єв та інші.
Було оцифровано понад 3000 творів живопису, графіки та скульптури з приватних і музейних зібрань, зібрано детальні біографії художників, бібліографічні дані та унікальні фотографії знищених або втрачених робіт, більшість з яких публікується вперше.
Ми обрали п’ять знакових творів художників, які творили поза системою:
1. Алла Горська «Синій чоловік з рукою» 1963
2.Трегуб Микола «Надя Довженко наслуховує як дядько Степан розказує всяку минувшину і бувальщину»
3. Вилен Барский “Насморк”. 1970 г.
4. Рибачук Ада На візнику. Перехрестя не переходити. Ескіз мозаїчного панно для інтер’єру Київського центрального автовокзалу. У співавторстві з В. Мельниченком
5. Котков Ернест Привіт від Параджанова 1975 (Колаж)
Проєкт створено за підтримки Українського культурного фонду. Електронний архів можна подивитися тут.