Спецпроєкти

Артоб’єкти Києва: маленькі скульптури і великі інсталяції


Напередодні новорічних свят всі зазвичай підбивають підсумки року, що добігає кінця. А тут закінчується не просто рік, а ціле десятиліття. Блогери пишуть про кількість підписників, які додалися, видавці – про книжки, які з’явилися на полицях книжкових крамниць, а галеристи – про нові події в мистецтві. bit.ua також підбиває підсумки, згадуючи артоб’єкти, що з’явилися в Києві у 2019-му.

Скульптура друга

У жовтні українські скульптори встановили скульптуру величезного англійського бульдога на ім’я Друг. На створення об’єкта пішов місяць, а сам проєкт до останнього тримали в секреті. Бульдог став найбільшою скульптурою не тільки в Києві, а й у всій Україні. Друг «живе» на проспекті Степана Бандери, 25а (ст. м. «Почайна»), і кожен охочий може прийти і потиснути йому лапу.

Залізний трон

Наприкінці червня на Майдані Незалежности з’явилася досить дивна залізна інсталяція у вигляді трону. Об’єкт так і називається – «Залізний трон Сходу» – та відсилає до одного з найпопулярніших серіалів останніх років «Гра престолів». Для його створення були використані уламки активної броні танка, частини підбитої військової техніки, кулеметні стрічки, снаряди, каністри та солдатські фляги із зони АТО. Декілька тижнів «Залізний трон» був доступний для широкого загалу поблизу Лядських воріт, а відтак повернувся до своєї домівки – Запорізького музею.

Великий шовковий шлях

01/5

Цей артоб’єкт – найнезвичайніший у нашій добірці, бо втілений у формі… супермаркету. Новий дизайнерський «Сільпо», що у маркет-молі Даринок, виконаний у естетиці Великого Шовкового шляху. За задумом у супермаркеті відвідувачі можуть здійснити подорож найекзотичнішим відрізком цього шляху – від Дуньхуа (Китай) до Самарканда (Узбекистан). Інтер’єр торгового залу виконаний у пустельних тонах: під стелею йдуть каравани з верблюдами, на стінах зображені сценки з ринкового життя, які розповідають історію загадкового Сходу, а замість звичайних прилавків покупці підходять до барвистих шатрів з гастрономією та іншими товарами. 

Протистояння навпроти Бессарабки

Ми вже всі звикли бачити на місці постаменту Леніна на бульварі Тараса Шевченка синю руку, яка свого часу породила сотні мемчиків. Проте у жовтні на її місці з’явився артоб’єкт під назвою «Протистояння» молодого скульптора Олексія Золотарьова. Рука помандрувала далі містами України, а нова скульптура, що символізує ідею протистояння і свободи, зайняла своє законне місце. Розуміємо, що зробити мем із залізної кулі трохи важче, ніж із відомої синьої долоні, але віримо, що ти  впораєшся!

Мініскульптура велосипедиста

У межах проєкту «Шукай» 7 вересня 2019 року був встановлений ще один артоб’єкт – мініскульптура велосипедиста. Знайти бронзову фігурку можна на вулиці Липинського, біля київського велотрека, якому вона, власне, і присвячена. У фігурки є ще одна особливість: якщо ти добряче потреш  велосипедиста, то обов’язково набереш швидкість (у метафоричному значенні) і впораєшся з усіма завданнями та дедлайнами!

#bit.ua
Читайте нас у
Telegram
Ми в Телеграмі
підписуйтесь