Спецпроєкти

Pantone назвав головний колір 2020 року


Інститут кольору Pantone обрав головний колір 2020 року – класичний синій PANTONE 19-4052 Classic Blue, обнадійлива присутність якого «дарує відчуття миру, спокій, впевненість і зв’язок, які люди можуть шукати в невизначеному глобальному оточенні».

Незабаром ми переступимо поріг нового десятиліття. Це завжди пов’язано з тривогами та нестабільністю, адже ми ніколи не знаємо, що на нас чекає в майбутньому. На думку Pantone, ми потребуємо надійности й стабільности – прагнення до цього й відображає класичний синій.

«Безмежний синій нагадує нам величезне й безкрайнє вечірнє небо. Він спонукає вийти за рамки буденного, розширювати світогляд, глибше мислити й більше спілкуватися. Ми живемо в час, коли так не вистачає довіри та віри. Pantone 19-4052 Classic Blue висловлює сталість і впевненість саме такого типу. Це той чистий і надійний синій відтінок, на який ми завжди можемо покластися», – зазначила виконавча директорка інституту Pantone Леатріс Айсман.

До того ж кобальтово-синій відтінок символізує комунікацію, самоаналіз і зрозумілість. Він допомагає сконцентруватися й освіжити думки, особливо в контексті прискореного розвитку технологій. Це справді актуальне питання напередодні нового десятиліття.

Характеристики кольору

Синій класичний одночасно характеризує простоту та елегантність. Цей відтінок не має чітко вираженого гендерного забарвлення і прив’язки до певного сезону, що робить його доступним для всіх. Тим, хто бажає інтегрувати синій колір у свій стиль або дизайн квартири у 2020 році, Pantone рекомендують для луку шарф або ремінь для годинника, вазу або свічку для дому чи робочого місця.

Інститут кольору Pantone називає колір року вже понад дв десятиліття. У 1963 році компанія створила власну систему, що використовується в різних галузях промисловости, зокрема в поліграфії, графічному дизайні та дизайні для керування кольорами.

У 2019 році головним кольором був «живий корал» – життєствердний, теплий і яскравий відтінок, а в 2018 році – ультрафіолетовий. Загалом вибір нового кольору починається навесні. До грудня команда Інституту аналізує подіумні тенденції, фотографії стрітстайл з усього світу, соціальні мережі, особливо Instagram. Вони аналізують, яке послання може нести певний колір, чому люди звертаються саме до нього, що він для них означає.

#bit.ua
Читайте нас у
Telegram
Ми в Телеграмі
підписуйтесь