Спецпроєкти

Подаруй свято дітям, літнім людям та бездомним. Для них можна стати таємним Сантою


До Нового року залишилося трохи більше трьох тижнів – саме час подумати про подарунки для своїх рідних, друзів, сусідів і колег. А також пора для найдобрішого різдвяного флешмобу «Таємний Санта», сенс якого в анонімному обміні подарунками. Благодійна акція «Таємний Санта» була започаткована у Сполучених Штатах, а її головною місією було таємно зробити подарунок для того, хто не має змоги його отримати на Різдво. Це найбільш вразлива частина населення – безпритульні, літні люди та діти із дитячих будинків.

В Україні ця ініціатива з кожним роком стає все популярнішою. Так, цього року організації «Молодь за мир» і Спільнота святого Егідія пропонують українцям стати Таємним Сантою для дітей із дитячих будинків, літніх людей у будинках престарілих та безхатьків. Кожен охочий може підготувати подарунок або оплатити Різдвяний обід для тих, хто потребує. Минулого року до акції приєдналося майже дві тисячі Сант.

Як працює ініціатива? 

«Ви реєструєтеся, ми надсилаємо вам інформацію про людину, для якої потрібен подарунок. Ви готуєте пакунок і присилаєте / приносите його нам», – пояснюють організатори. Подарунок можна передати в офісі в певні дні (Київ) або переслати «Новою Поштою».

Це може бути персоналізований подарунок для конкретної людини, фото й ім’я якої вам повідомлять. Або неперсоналізовані, універсальні. Наприклад, для подарунку безпритульному (приблизно 16 тисяч осіб в Україні не мають постійного житла)можуть підійти теплі речі, крем для рук, щипчики для нігтів, засоби особистої гігієни, ліхтарик, солодощі тощо.

Дітям та малозабепеченим родинам радять дарувати чай, каву, солодощі, речі та іграшки, книги для дітей.

Адресати отримають свої подарунки на Різдвяному обіді 25 грудня, 6 або 7 січня. Також можна оплатити Різдвяний обід для бідної людини. Вартість одного обіду – 175 грн.

 

Як стати Таємним Сантою?

1. Заповнити анкету.

2. Перевірити пошту: вам надішлють лист із профайлом дорослого або дитини. Там буде його/її ім’я, вік та побажання ідеального подарунку. Що і скільки дарувати – на ваш розсуд.

У деяких профайлах відсутні імена, натомість написано «Бездомний чоловік» чи, наприклад, «Дитина з малозабезпечної сім’ї, 8 років». Таким чином, це допоможе організаторам зібрати подарунки для усіх, хто буде на святах, оскільки не завжди можливо заздалегідь знати всі імена.

3. Передати подарунок нам: принести у офіс у певні дні (Київ) або переслати Новою Поштою. Контакти та дати будуть у листі.

Щоб подарувати різдвяний обід, реєструйтеся, обирайте «Подарувати обід» – і вам надійде інформація про людину, якій ви даруєте свято.

Детальніше про умови на сайті ініціативи. Офіс організації «Молодь за мир» знаходиться за адресою: вулиця Хрещатик, 15, кв. 51.

#bit.ua
Читайте нас у
Telegram
Ми в Телеграмі
підписуйтесь