Спецпроєкти

На Балі, а не комуналку: 5 лайфхаків для економії


27

Наші фейсбук-стрічки наповнюються і наповнюються мемами про комунальні платіжки з величезними сумами. І аби не стати одним з тих сумних жартівників, варто почати боротьбу… Боротьбу з несвідомим споживанням енергоресурсів! Як це зробити просто та ще й накопичити на дрімтріп, розповідаємо. 

Застосовувати енергозберігальні технології і смартприлади

Приміром, використовувати LED-лампи, бо вони споживають до десяти разів менше електроенергії порівняно з лампами розжарювання та не містять ртуті. Або ж розумні розетки з функцією управління через вайфай, що допоможуть не забувати вимикати світло та прилади. 

Встановити двозонний або тризонний лічильник електроенергії

Завдяки таким лічильникам можна зекономити на сплаті за комунальні послуги та ефективно споживати електроенергію. Двозонні електролічильники дозволяють сплачувати за використану в нічний час електроенергію за тарифом удвічі дешевшим, ніж вдень. Так, щоб скоротити обсяг електроспоживання, найкраще перенести частину електропобутових справ на період з 23:00 до 7:00. Найлегше це зробити завдяки розеткам з таймером, які автоматично вмикають/вимикають електроприлади в заданий час.Замовити двозонний лічильник можна на сайті YASNO у складі набору Розумний Watt, до якого одразу входить послуга встановлення «під ключ». Також у наборі є розетка з таймером та енергоефективні LED-лампи, що споживають до 10 разів менше електроенергії, ніж звичайні лампи розжарювання.

Вчасно вимикати воду і світло

Чистити зуби або милити посуд можна з вимкненим краном, як і читати при світлі нічного ліхтарика. Варто раз на пів року перевіряти водопровідну систему на пошкодження та поломки, щоб попередити протікання. А ще можна практикувати вторинне використання: вода, якою ми миємо фрукти або овочі, також чудово підійде для поливання квітів.Також варто заощаджувати на елетроенергії. Навіть якщо всі гаджети вимкнені, але включені в розетку, вони все одно продовжують споживати електроенергію. На це витрачається приблизно 0,25 Вт/год. Здається, цифри невеликі, але ж це відбувається постійно!

Правильно обирати і розташовувати побутову техніку

Щоб холодильник не витрачав зайву електроенергію, його слід встановити подалі від батарей, прямих сонячних променів і на відстані не менше десяти сантиметрів від стіни. Для посилення ефекту варто використовувати електроприлади (не тільки холодильник, а й праску або пароварку) не менше класу А, що має екорежими роботи. 

Кип’ятити воду на плиті 

Кип’ятити воду дешевше на газовій плиті, ніж в електрочайнику. Але якщо у вас все-таки електричний чайник, то потрібно стежити, щоб у ньому не було накипу (він збільшує тривалість нагрівання). До того ж краще кип’ятити стільки, скільки треба прямо зараз, а не на потім.

Цих лайфхаків дотримуватись легко, варто лише розпочати одного дня (можна не з понеділка). І тоді точно заощадиш собі на «спіріт тріп» на Балі або ж на відпустку в Єгипті (все залежить від твоїх зусиль і уподобань)!

#bit.ua
Читайте нас у
Telegram
Ми в Телеграмі
підписуйтесь

Долучайтеся до нашого Telegram-каналу з тестами! 😎