Соцмережі заповнюють усе більше сфер життя. В Інстаграмі ти можеш розірвати стосунки, підсісти на нову пісню аlyona аlyona, прогулятися різдвяним Віднем з улюбленим блогером або навчитися розрізняти Моне від Мане. Вибір за тобою, ми ж ділимося інстасторінками, які допоможуть краще розуміти мистецтво.
Музеї України @museumsofukraine
Сторінку позиціонують як неофіційний акаунт музеїв України. Авторка блогу Дар’я Бессонова проголошує: «Краса поруч – шукай її в наших музеях». І справді, переглянувши сторінку можна з’ясувати, що Будинок вчених у Львові не поступається величчю старовинним європейським бібліотекам, а Музей Ханенків у Києві здатен викликати не менший захват, ніж віденський Музей історії мистецтв. Також Дар’я Бессонова доступно розповідає про художників, експонати та актуальні виставки, і публікує меми, натхненні персонажами творів мистецтва (у збережених «лол кек» і «лол кек 2»).
«Вам просто не так розповідали про мистецтво», – заявляють в освітньому онлайн-проєкті для людей, «далеких від високих матерій». Тут зібрана базова інформація про світ мистецтва, однак сторінка виділяється своєрідним стилем написанням та підходом до висвітлення тем. До прикладу, можна прочитати серію дописів, «як впізнати на картині святого» (спойлер: жінка з очима на тарілці – то свята Лючія).
Симпатичний проєкт про світ архітектури та мистецтва, який вийшов за межі Інстаграму. На сторінці публікують дивні, інколи жахливі історії та речі зі світу мистецтва, короткі відео з аналізом картин та IGTV з оглядом найпопулярніших тем, як-от: «Борджіа: династія чудовиськ». Власниця сторінки Катерина Андрєєва також організовує закордонні мистецькі тури.
Інстасторінка найбільшого у світі аукціонного дому підтверджує статусність «Сhristie’s». Тут можна не тільки роздивитися світлини цікавих лотів, а й дізнатися, в чому, власне, полягає їхня цінність. На сторінці розповідають про відомі колекції, кераміку Пікассо, японські гравюри, сучасні ювелірні прикраси та навіть проводять тури будинками колекціонерів. Після кожного опису вказаний естімейт – і ці цифри тільки підтверджують цінність твору.
Сторінку веде кураторка лондонської галереї TJ Boulting Кеті Хессел. Назва промовисто описує тематику блогу: Кеті публікує картини і скульптури сучасних мисткинь із цікавими ремарками, розповідає про жінок у мистецтві, а також ділиться процесом створення витворів мистецтва з майстерень. Авторка інстасторінки показує, що творчий світ належить не тільки чоловікам.
A post shared by Katy Hessel (@thegreatwomenartists) on
Білий куб @whitecube
Сторінка культової британської галереї, яка започаткувала тотальну музейну моду на білі стіни. Тут не тільки розповідають про твори таких митців, як Герста, Кіфера або Трейсі Емін, а й публікують сторіз із мінілекціями та розповідями кураторів. Ти можеш стежити за сучасним мистецтвом, читати та слухати про нього.