Спецпроєкти

Японський мільярдер роздасть своїм фоловерам $ 9 мільйонів


Мільярдер Юсаку Маедзава, який готується стати першим космічним туристом компанії Ілона Маска SpaceX, розіграє $9 мільйонів одній тисячі своїх фоловерів у Твіттері у межах «соціального експерименту».

Маедзава планує провести дослідження і дізнатися, наскільки щасливішими гроші зроблять переможців розіграшу. Для цього він вибере рандомно тисячу людей із тих, хто ретвітне його пост, опублікований 1 січня.  Щоб відстежити ефект, він планує регулярно проводити опитування серед тих, хто отримає гроші.

«Що станеться, якщо кому-небудь, хто не може впоратися власними силами, дати гроші і в такий спосіб шанс усе змінити в його житті? Чи зможете ви змінити життя навколо?», — написав у своєму Твіттері мільярдер.
Маедзава пов’язав свій експеримент із дослідженням ідеї безумовного базового доходу — періодичних виплат усім громадянам країни незалежно від того, працюють вони чи ні.

«Базовий дохід — це регулярна мінімальна сума, яка дає відчуття безпеки. Те, що пропонує Маедзава, — абсолютно інша річ», — заявив старший економіст Dai-ichi Life Research Institute Тошіхіро Нагахама. Ідея базового доходу завоювала підтримку серед політиків через побоювання щодо штучного інтелекту та розвитку технологій, які можуть позбавити людину робочого місця.

У січні минулого року Маедзава вже оголошував про роздавання грошей підписникам. Тоді він розіграв серед 100 випадкових людей 100 млн єн ($900 000). Цей твіт став найпопулярнішим в історії Твіттеру.

Маедзава відомий тим, що стане першим космічним туристом компанії Ілона Маска SpaceX і вирушить на Місяць. Він також колекціонує твори мистецтва і спортивні машини. Крім того, він відомий своїми міркуваннями про світ без грошей.

Як думаєте, ви б стали щасливою людиною, якби отримали $9 тисяч?

#bit.ua
Читайте нас у
Telegram
Ми в Телеграмі
підписуйтесь