Спецпроєкти

Гіпотеза. У Британії (потенційно) знайшли універсальні ліки від раку


Група науковців з Кардіффського університету виявила метод боротьби з раком легень, шкіри, крові, товстої кишки, молочної залози, кісток, яєчників, нирок, матки та інших видів онкозахворювань. Відкриття може дозволити медикам «налаштовувати» імунну систему людини проти ракових клітин.
Результати дослідження опублікували в журналі Nature Immunology.

Вченим вдалося виявити особливий вид Т-лімфоциту в крові людей – клітини, яка в організмі людини відповідає за імунну реакцію. Ця клітина, на відміну від інших, здатна сканувати організм та протидіяти різним видам загроз. Від відкритих раніше клітин вона відрізняється тим, що може атакувати широкий спектр ракових захворювань, не знищуючи здорові. Як саме відбувається процес, вчені ще вивчають.

«Є шанс, що це може вилікувати всіх пацієнтів. Раніше ніхто не думав, що це можливо», – зазначив один з дослідників Генрі Сівелл.

Як це працює?

На поверхні Т-лімфоцитів є хімічні рецептори, за допомогою яких вони виявляють антигени, небезпечні для організму. Лімфоцит знищував ракові клітини й не зачіпав здорові.  Метод випробували на клітинах раку легенів, крові, кишківника, молочної залози, простати, яєчників і шийки матки.

Метод наразі протестували тільки на тваринах і клітинах, але науковці впевнені, що він має великий потенціал.

У майбутньому Т-клітини планують брати з крові людини і генетично модифікувати для створення рецептору, який виявляє рак. Потім ці клітини у великих кількостях повертатимуть пацієнтам для боротьби з онкозахворюваннями.

#bit.ua
Читайте нас у
Telegram
Ми в Телеграмі
підписуйтесь