Спецпроєкти

Найочікуваніші українські кінострічки 2020 року


2019 рік виявився успішним на якісні стрічки та нагороди на міжнародних кінофестивалях. Вийшло понад 20 ігрових фільмів. Цього року глядачів очікує не менш плідний рік, адже на екранах з’явиться близько 40 прем’єр – від спортивної драми, кримінального екшну до хорору, що є досить незвичайним для українського кінематографу.

Пропонуємо свою версію найочікуваніших українських кінострічок 2020 року:

МОЇ ДУМКИ ТИХІ

Режисер – Антоніо Лукіч

Зазнавши безліч невдач в роботі та особистому житті, молодий звукорежисер на фрілансі Вадим отримує шанс розпочати все спочатку. Просте завдання – записати голоси закарпатських тварин – може стати його шансом назавжди залишити «незручну Україну» та вирушити в «привабливу Канаду».  Однак усе виявляється набагато складнішим, коли головним супутником у новій роботі виявляється мама Вадима, з якою вони потрапляють у різноманітні нестандартні та комічні ситуації. У головних ролях — яскрава Ірма Вітовська-Ванца та харизматичний Андрій Лідаговський.

У прокаті з 16 січня 2020 року.

ПУЛЬС

Режисер – Сергій Чеботаренко

«Пульс» – спортивна драма, заснована на реальних подіях, про паралімпійську чемпіонку Оксану Ботурчук. Стрічка розповість про молоду українську легкоатлетку, яка внаслідок жахливої автомобільної аварії зазнає багато важких травм та майже втратить зір. Але після тривалої реабілітації та повернення до неймовірних тренувань вона візьме золото на Паралімпіаді в Пекіні.

У кіноекранах з 19 березня 2020.

ВІДДАНА

Режисер – Христина Сиволап

Романтично-фантазійний фільм знято за мотивами роману Софії Андрухович «Фелікс Австрія». Події стрічки відбуваються у місті Станіслав у 1868 році.  Доктор Анґер втрачає в пожежі дружину, але рятує рідну доньку Аделю і доньку хатніх робітників Стефанію. Чоловік вирішує виховувати їх разом. З того жахливого дня вже минуло 25 років, дівчата подорослішали, Адель одружилася з красенем Петром, який працює скульптором надгробків. Але дівчата досі не розуміють, хто вони одна одній: сестри та подруги чи служниця та господиня. У головних ролях — Маріанна Янушевич, Олеся Романова та Роман Луцький.  Це одна з найочікуваніших стрічок року, принаймні для читачів роману, який став переможцем всеукраїнської премії «Книга року ВВС» (2014).

Прем’єра фільму запланована на 16 січня 2020 року.

НАШІ КОТИКИ

Режисер – Володимир Тихий

Фільм «Наші котики, або Як ми полюбили лопату в умовах обмеженої антитерористичної операції з елементами тимчасвого воєнного стану» – це перша «патріотична неполіткоректна  комедія». Спосіб реабілітації за допомогою гумору. Це не документальне кіно, проте засноване на багатьох реальних історіях з фронту, відверто смішних та трагічних подіях. Події стрічки розгортаються у 2014 році на початку війни. Головними героями фільму виступають інженер, актор, футбольний тренер і продавець квітів, які йдуть добровольцями на війну. За словами режисера, це трагікомічна історія пригод бійців АТО, що трапляються з ними під час бойового чергування на «найглухішій» позиції фронту.

За словами однієї з продюсерок фільму Уляни Супрун, гумор допомагає нам пережити важкі часи та не зламатися, дестигматизувати певні явища в суспільстві. Тому цей фільм є дуже важливим для українців, а особливо для військовослужбовців, добровольців та ветеранів.

Прем’єра стрічки – 30 січня 2020 року.

ЧЕРКАСИ

Режисер – Тимур Ященко

«Черкаси» — це воєнна екшндрама про оборону однойменного морського тральщика, заблокованого російськими військами в бухті Донузлав у березні 2014 року під час анексії Криму. Історія заснована на реальних подіях про останній корабель у Криму, який чинив опір і продовжував відважну боротьбу.

Дата виходу ‒ 27 лютого 2020 року.

ТОЛОКА

Режисер – Михайло Іллєнко

Фільм-притча «Толока» створювалася за мотивами балади Тараса Шевченка «У тієї Катерини хата на помості» про те, як закохалися в Катерину троє козаків. Свій вибір Катерина довірила долі: пообіцяла стати дружиною тому, хто визволить з полону її брата. Двоє з трьох козаків загинули, намагаючись виконати умови договору, третьому вдалося врятувати брата, але брат Катерини виявився не братом, а її коханим…  Ця розповідь наче притча з історії України, вона відтворює її драматичні та героїчні епізоди. Кожне випробування руйнує й хату Катерини. Але вона вперто, як і сотні поколінь українців, знову й знову піднімає її з руїн.

Дія фільму охоплює понад 400 років і 14 важливих епізодів історії України: війну на Донбасі, анексію Криму, аварію на ЧАЕС, Другу світову війну, сталінські репресії, Голодомор, Українську революцію 1917 року, Полтавську битву.

«Вік української хати короткий – від війни до війни. Якби не толока, не було б де й зустріти свого коханого. Але жодна хата в Україні ніколи не була “скраю”», – йдеться в описі до фільму.

Стрічка вийде в прокат 12 березня 2020 року.

ДОВБУШ

Режисер – Олесь Санін

 Стрічка режисера Олеся Саніна – це кіноадаптація про ватажка опришків Олексу Довбуша. Про те, як народилася і розрослася легенда про карпатського лицаря, що надихає цілі покоління тих, хто бореться за свободу рідної землі. Про силу і любов, про зраду і кривду. Про те, як він жив і як обманув смерть.

Дата виходу ‒ 10 листопада 2020 року.

АТЛАНТИДА

Режисер – Валентин Васянович

 

Режисер Валентин Васянович зняв кінострічку про Україну у 2025 році. Фільм «Атлантида» розповідає історію про майбутню перемогу у війні з Росією.

Події фільму розвиваються на Донбасі «через рік після закінчення війни», який повернувся до складу України. Територія вже визнана непридатною для проживання, а навколишнє середовище настільки спустошене, що зміни здаються неможливими. Режисер намагається показати війну без прикрас і те, чим вона завершується: розрухою, стражданнями, смертю.

У широкому прокаті з листопада 2020 року.

 

#bit.ua
Читайте нас у
Telegram
Ми в Телеграмі
підписуйтесь