Спецпроєкти

Запобігти насиллю. У Голлівуді з’явилася професія координатора інтимних сцен


У 2018 році видання USA Today провело масштабне соціологічне дослідження та опитало близко 1000 жінок у Голлівуді щодо сексуальних домагань. Виявилося, що 94% опитуваних жінок зазнавали сексуальних домагань та насильства. Респондентки працювали на різноманітних посадах – від продюсерів до редакторів.

Недоречні сексуальні коментарі, непристойні доторки, демонстрування голого тіла, поцілунок бе згоди чи схиляння до сексу. Проблема сексуальних домагань у кіно – давня замовчувана проблема, вирішити яку поки не вийшло. Порушувати мовчання і говорити відкрито про неї почали тільки нещодавно.

Усе почалось з історій із Гарві Вайнштайном (понад 80 жінок, зокрема такі відомі голлівудські акторки, як Анджеліна Джолі, Сальма Хаєк, Ешлі Джадд, Ума Турман та Гвінет Пелтроу, звинувачували Вайнштайна в сексуальних домаганнях) та Кевіном Спейсі, яких обвинувачують у сексуальних домаганях та сексуальному насильстві. Резонансність історій спричинила публічний протест у Голлівуді і сприяла масштабному руху #MeToo, де жінки й чоловіки зізнавались у випадках сексуальних домагань щодо них. Не так давно про харасмент з боку відомого режисера розповіла Шарліз Терон, а Емілія Кларк заявила, що її змушували зніматися оголеною в «Грі престолів» і це стало для неї серйозним випробуванням.

Так, у межах боротьби з сексуальними домаганнями на знімальному майданчику Гільдія кіноакторів та Американська федерація діячів телебачення і радіо прийняли нові правила зйомки інтимних сцен та сцен з оголеним людським тілом. 

За новими правилами під час зйомок секссцен на майданчику повинні бути присутні так звані координатори інтимних сцен (Intimacy coordinators) – «фахівці, які допоможуть акторам і знімальній групі працювати над делікатними сценами з оголеним тілом і симуляцією статевого акту». Координатори з інтимних сцен будуть присутні і на зйомках, і на репетиціях сцен сексуального характеру та будуть обговорювати з акторами, на що вони згодні перед камерою.

Крім того, координатори заздалегідь обговорюватимуть зі сценаристами, режисерами та операторами очікуваний рівень оголености в кожній сцені й інші подробиці, прописані в сценарії. Також вони повинні стежити та не допускати неналежної поведінки з боку режисерів, акторів або інших учасників знімального процесу.

#bit.ua
Читайте нас у
Telegram
Ми в Телеграмі
підписуйтесь