Спецпроєкти

Хочу пройти медичне обстеження. Із чого розпочати?


Ми звикли бажати одне одному здоров’я на всі свята. Однак варто пам’ятати, що про стан свого організму потрібно дбати і проходити регулярні медичні огляди. На жаль, є захворювання, які тривають безсимптомно. І щоб вчасно виявити патології, потрібно з певною періодичністю здавати аналізи. МОЗ рекомендує регулярно проходити огляд у лікарів.

Разом з мережею товарів для здоров’я Med-Magazin.ua ми підготували повний чек-ліст обстежень, які варто пройти людям різного віку, щоб завжди залишатися здоровими.

Медогляд у 20 років

Починати будь-які обстеження варто в кабінеті терапевта. Він буде координувати весь процес, адже може простежити зв’язки між усіма органами нашого тіла. Бо буває так, що страждає шкіра, а причиною може виявитися щитовидна або підшлункова залоза.Терапевт обов’язково повинен встановити ваш індекс маси тіла та виміряти артеріальний тиск, а також направити на всі необхідні обстеження. 

Раз на рік потрібно здавати загальний аналіз крови та сечі, а також аналіз крови на визначення рівня глюкози. Також важливо щороку робити ЕКГ, навіть якщо вас нічого не турбує. З такою ж періодичністю потрібно робити флюорографію, щоб попередити туберкульоз чи пухлину. Жінкам, що ведуть статеве життя, потрібно щороку проходити огляд у гінеколога та здавати аналіз на наявність урогенітальних інфекцій.

Огляд після 30

У такому віці варто звернути увагу на роботу травної системи, що стає менш стійкою до стресу. УЗД черевної порожнини раз на два роки допоможе контролювати стан підшлункової залози, печінки та жовчного міхура. 

Після 30-35 років сповільнюється метаболізм і гірше засвоюються поживні речовини. Тому щороку потрібно здавати розширений аналіз крови на вітаміни та мікроелементи. Також важливим є аналіз на рівень холестерину в крові. Його підвищена кількість на ранніх етапах ніяк себе не проявляє, але згодом може призвести до інфаркту міокарда та ішемічної хвороби головного мозку.

Раз на 1,5 роки потрібно перевіряти щитовидну залозу. Робити УЗД та здавати аналіз на її гормони – ТТГ і Т4 вільний. Жінкам, що народжували, варто врахувати стрибки гормонів в організмі, які можуть бути пов’язані з вагітністю та грудним годуванням.Також, крім аналізу на урогенітальні інфекції, потрібно щороку робити скринінг. Він допоможе виявити атипові клітини на шийці матки. Після 30 років жінкам також потрібно раз на 2-3 роки відвідувати мамолога. Достатньо буде робити мамограму, але якщо ви в групі ризику – потрібне УЗД.

Офтальмологічний огляд достатньо буде проходити раз на 2-3 роки, але краще орієнтуватися на ваш спосіб життя. Якщо ви щодня працюєте перед монітором, ваші очі часто втомлюються, перевіряйте зір принаймні раз на рік.

Також не забувайте про регулярне вимірювання артеріального тиску, флюорографію, визначення індексу маси тіла й загальний аналіз крови та сечі.

Обстеження після 40

У віці після 40 років люди схильні до набору маси тіла, серцево-судинних захворювань та артриту. Навіть якщо ви правильно харчуєтесь і ведете активний спосіб життя, все ж потрібно тримати руку на пульсі та контролювати показники здоров’я.

Щоб передбачити атеросклероз, ішемічну хворобу серця та інсульт, потрібно щороку робити розгорнутий скринінг ризику серцево-судинних захворювань – ліпідограму. 

Також варто раз на 1-2 роки робити скринінг на діабет. Він визначить не лише наявність захворювання, але й порушення вуглеводного обміну, що може призвести до діабету в майбутньому.

Окрім щорічного обстеження в гінеколога та скринінгу, жінкам також потрібно здавати аналізи на онкомаркери, щоб попередити рак яєчників. Чоловікам після 40 років потрібно щорічно здавати аналіз крови на рівень тестостерону. Цей гормон впливає на масу тіла, стан волосся, шкіри та кісток. А з 45 років потрібно здавати аналізи на онкомаркери, щоб виявити рак простати.

Лікарі радять людям 40-45 років раз на 2-3 роки робити колоноскопію для запобігання захворюванням прямої кишки. Також обов’язково відвідайте дерматолога та перевірте стан ваших родимок. Це допоможе передбачити рак шкіри, який часто виявляють у людей після 40 років.

Медичний чекап у 50 років

До стандартних обстежень на кшталт аналізу крови на рівень холестерину і вітаміни, ЕКГ, огляду в гінеколога та уролога варто додати й інші. Наприклад, людям, старшим від 50 років, варто раз на кілька років робити гастроскопію, щоб стежити за станом стінок стравоходу, шлунка та дванадцятипалої кишки.

Також важливо дбати про стан кісток у такому віці. Адже рівень кальцію в організмі після 50 знижується, а це може призвести до остеопорозу. Тому раз на 2-3 роки потрібно робити денситометрію – рентгенівське обстеження кісткової тканини.

Жінкам потрібно частіше відвідувати мамолога, ніж у 30-40 років. Після 50 мамограму варто робити щороку.

Огляд після 60

У такому віці деякі обстеження повинні бути розгорнутішими. Наприклад, ЕКГ варто робити у стані спокою та з навантаженням. Це допоможе краще відстежити роботу серця.

Жінкам, крім стандартного щорічного огляду в гінеколога, також потрібно здавати ПАП-тест, що може виявити клітинні зміни, що призведуть до раку. Для перестрахування можна робити загальний онкоскринінг. Він виявить ракові клітини всіх необхідних органів.

Після 65 років потрібно регулярно перевіряти слух, адже саме в такому віці він починає погіршуватись. Якщо виявити негативні зміни на ранній стадії, їх можна легко скоригувати.

Візити до офтальмолога також не варто пропускати. Обстеження очного дна може передбачити появу глаукоми.

Контроль здоров’я вдома

Найпростіше, що можна контролювати самостійно, – це артеріальний тиск. Для цього потрібно мати вдома тонометр. Регулярно вимірюючи тиск, ви можете передбачити гіпертонію, яка згодом призводить до інфаркту міокарда та інсульту. Часто гіпертонія безсимптомна, тому такий простий ритуал, як вимірювання тиску, допоможе зберегти ваше здоров’я.

Для домашнього використання найкраще мати автоматичний тонометр. Ним зручно самостійно вимірювати артеріальний тиск навіть у момент, коли ви погано почуваєтеся. Для комфортного вимірювання і точних результатів вибирайте тонометри бренду  B.Well, що оснащені технологією Intellect Active. Ви можете вибрати зручний для себе режим вимірювання: 3check з потрійним вимірюванням та інтелектуальним аналізом або режим однократного вимірювання.

Людям з діагнозом «артеріальна гіпертензія» потрібно вимірювати тиск двічі на день. Для цього ідеально підійде тонометр на зап’ястя, який зручно брати із собою. Його легко закріпити за допомогою манжети. Цей тонометр виявляє проблеми із серцевим ритмом за допомогою індикатора аритмії. А технологія Intellect Classic вибирає оптимальний рівень нагнітання манжети для кожного, що гарантує точний результат.

Тож бережіть себе і не нехтуйте регулярними обстеженнями, щоб завжди залишатися здоровими.

.

#bit.ua
Читайте нас у
Telegram
Ми в Телеграмі
підписуйтесь