Спецпроєкти

Новий температурний рекорд Світового океану


Підвищення температури світового океану у 2019 році досягло нового рекордного рівня, засвідчивши постійне нагрівання планети. Світовий океан поглинає близько 90% тепла, яке потрапляє в атмосферу парниковими газами через спалювання викопного палива та вирублення лісів.
«Вивчаючи океани, ми бачимо постійний, безперервний і прискорений темп потепління планети Земля. Це страшна новина», – зазначив у зв’язку із цим один з учасників наукового дослідження, професор Джон Абрахам з університету Сент-Томас (штат Міннесота, США).

Вчені очікують, що до кінця століття зросте приблизно один метр рівня моря, достатній для переселення 150 мільйонів людей у всьому світі. «Кількість тепла, що поглинає Світовий океан, дорівнює показнику, ніби кожна людина на планеті увімкнула б 100 мікрохвильових печей упродовж цілого дня й усієї ночі», – зазначено в публікації.

2019-й рік був не тільки рекордним щодо потепління, але й показав найшвидшу динаміку нагрівання за останнє десятиліття. Внаслідок цього виникають потужні шторми, порушується цикл водообміну, що призводить до більшої кількости повеней, посух і лісових пожеж. Окрім того, це також шкодить життю в морях.

Хоча точні вимірювання температури Світового океану проводять із середини минулого століття, вчені стверджують, що раніше він не був теплішим, ніж зараз. «Інформація, яку ми отримали, неспростовна, але ми досі маємо надію, оскільки люди все ще можуть вжити заходів. Ми просто ще не докладали суттєвих зусиль», – зауважують американські вчені.
#bit.ua
Читайте нас у
Telegram
Ми в Телеграмі
підписуйтесь