Спецпроєкти

Дуже фактурно. Найдетальніше фото поверхні Сонця


Учені Національного наукового фонду США (NSF) за допомогою наземного сонячного телескопа Daniel K. Inouye Solar Telescope (DKIST) отримали найдетальніші в історії знімки поверхні Сонця.

На них видно об’єкти розміром до 30 кілометрів. Також на одному з опублікованих кадрів видно великий план поверхні Сонця з «киплячою» плазмою, верхні шари якої постійно «перемішуються». Цей процес називається конвекцією.

Телескоп DKIST встановлений на Гаваях, на вершині сплячого вулкана Халеакала – це унікальний телескоп, створений спеціально для спостережень за Сонцем. Його будівництво почалося ще 2013-го року і завершилося тільки кілька тижнів тому. Діаметр його дзеркала – чотири метри, це найбільший сонячний телескоп у світі. З його допомогою вчені планують отримати повну карту поверхні Сонця, його атмосферних магнітних полів і корони, а також пояснити спалахи на поверхні Сонця.

Також отримана інформація буде корисною для розуміння та прогнозування активности сонця, що в поєднанні з високою електропровідністю його матерії створює сильне магнітне поле.

«Магнітне поле Сонця поки залишається головним наріжним каменем для нас. Для розкриття всіх найважливіших його таємниць ми маємо не тільки роздивитися його дрібні деталі з відстані 150 млн км, а й дуже точно виміряти силу і спрямованість магнітного поля», – зазначив керівник проєкту Томас Ріммел.

#bit.ua
Читайте нас у
Telegram
Ми в Телеграмі
підписуйтесь